Mladí vedci môžu vyhrať štipendium či stáž v Google

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Google
Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 12. januára (WEBNOVINY) – Spoločnosť Google už po druhý raz vyhlasuje súťaž Google Science Fair, najväčšiu vedeckú online súťaž na svete.

Mladých vedcov sa snaží nájsť spolu so svojimi partnermi, ktorými sú CERN, The LEGO Group, National Geographic a Scientific American. „Položili ste si dnes už nejakú otázku?“ pýta sa Google študentov, ktorí sa môžu zapojiť do jedinečnej vedeckej súťaže.

Zvedaví mladí ľudia z celého sveta môžu Googlu posielať svoje práce prostredníctvom internetu v 13 jazykoch. Jedinou podmienkou je vek od 13 do 18 rokov a dobrý nápad.

Zo všetkých prihlásených súťažiacich organizátori vyberú 90 regionálnych finalistov z rôznych kontinentov. Pätnásť najlepších potom dostane pozvánku do sídla spoločnosti Google v Kalifornii, kde sa 23. júla 2012 zúčastnia na finálovom podujatí. Medzinárodná porota zložená z uznávaných vedeckých osobností následne vyberie výhercu každej z troch vekových kategórií.

V druhom ročníku súťaže organizátori vyhlásili i špeciálnu cenu Scientific American Science in Action, ktorá ocení výnimočný projekt venujúci sa spoločenským, environmentálnym alebo zdravotným otázkam, ktoré zmenia život skupiny či komunity k lepšiemu.

Cenou môže byť štipendium

Google

Hlavnými lákadlami súťaže sú ceny pre víťazov, medzi ktorými je napríklad štipendium na vysokú školu vo výške 50 000 dolárov (v prepočte približne 39 300 eur) od firmy Google, stáž u niektorého z organizátorov súťaže či 10-dňový zájazd na súostrovie Galapágy s časopisom National Geographic Explorer.

Víťazi minuloročného Google Science Fair Shree Bose, Naomi Shah a Lauren Hodge sa okrem možnosti zrealizovať svoje projekty stretli s americkým prezidentom Barackom Obamom, objavili sa v časopise Wired a prednášali na významných podujatiach. Informácie pochádzajú z webovej stránky www.googleblog.blogspot.com a od Daši Tkáčovej z Grayling Slovakia.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie CERN Európska organizácia pre jadrový výskumGoogleGoogle+