Mladík podozrivý z piatkového útoku v blízkosti Charlie Hebdo sa k činu priznal

France Knife Attack Charlie Hebdo
Hlavný podozrivý zo spáchania piatkového útoku v Paríži sa priznal. Foto: AP Photo/Thibault Camus

Muž podozrivý z piatkového útoku sekáčom na mäso v Paríži neďaleko bývalej redakcie satirického magazínu Charlie Hebdo, na ktorý v roku 2015 zaútočili ozbrojenci, sa priznal k spáchaniu tohto činu.

Osemnásťročný mladík narodený v Pakistane podľa zdroja blízkeho vyšetrovaniu „prevezme zodpovednosť za svoje konanie, ktorého sa dopustil v súvislosti s opätovným publikovaním karikatúr“ proroka Mohameda v spomenutom periodiku Charlie Hebdo.

Francúzsky minister vnútra Gerald Darmanin označil útok, pri ktorom dve osoby utrpeli zranenia, ako „akt islamistického terorizmu“. „Týmto spôsobom fungujú islamistickí teroristi. Toto je ďalší krvavý útok na našu krajinu,“ uviedol Darmanin pre televíznu stanicu France 2.

Protiteroristická polícia v Paríži zadržala dovedna sedem ľudí, jedného neskôr prepustili. Päť z nich bolo zadržaných v dome hlavného podozrivého na parížskom predmestí Pantin. Podozrivý muž pricestoval do Francúzska pred tromi rokmi z Pakistanu ako maloletý a bez sprievodu. Podľa ministra jeho totožnosť stále preverujú.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Charlie Hebdo