Mladý hokejista Kňažko získal prvú profi zmluvu, do kádra ho prijalo fínske TPS Turku

MS v hokeji do 20 rokov, Slovensko - Švajčiarsko, Edmonton, Samuel Kňažko
Slovenský obranca Samuel Kňažko (vpravo) Foto: archívne, Jason Franson/The Canadian Press via AP.

Mladý slovenský hokejový obranca Samuel Kňažko má vo vrecku svoju prvú profesionálnu zmluvu. Stále iba 18-ročný odchovanec trenčianskej Dukly sa na spolupráci dohodol s fínskym klubom TPS Turku, v ktorom strávil ostatné tri sezóny v doraste a najmä juniorke.

„Už bolo načase. Môžem verejne priznať, že pred týždňom som ju podpísal. Dúfam, že celý budúci rok odohrám v áčku TPS. Veľkou výzvou je aj Liga majstrov, v ktorej by mal klub nastupovať. Budem rád, ak presvedčím trénerov a vybojujem si v kádri stabilné miesto,“ povedal Samuel Kňažko po piatkovom triumfe slovenskej dvadsiatky nad rovesníkmi z Česka 5:2 v Piešťanoch podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Kňažko reprezentoval Slovensko už na dvoch juniorských svetových šampionátoch na prelome rokov 2020 a 2021 bol kapitánom tímu SR „20“ na MSJ v Kanade. V zámorskej NHL má na neho práva klub Columbus Blue Jackets, ktorý si ho v minuloročnom drafte nováčikov vybral v 3. kole zo 78. miesta.

V piatok sa Kňažko prezentoval jednou asistenciou aj pred zrakom kouč seniorskej reprezentácie Craiga Ramsayho. „Juniorskí tréneri nám vraveli, že sa na nás bude pozerať vedenie áčka. Ak by sme to príliš začali vnímať, zostalo by nám to v hlave a vtedy sa nehrá ideálne. Verím, že sme sa dobre ukázali,“ povedal Kňažko podľa HockeySlovakia.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Craig RamsaySamuel Kňažko
Firmy a inštitúcie SZĽH Slovenský zväz ľadového hokejaTPS Turku