Mníchov sa lúčil s obeťami teroru, prišiel Gauck i Merkelová

Mníchov sa lúčil s obeťami teroru, prišiel Gauck i Merkelová
Poslednú úctu prišli obetiam vzdať spolkový prezident Joachim Gauck i spolková kancelárka Angela Merkelová (vpravo). Foto: SITA/AP

Mníchov 31. júla (WebNoviny.sk) – Arcibiskup mníchovský, kardinál Reinhard Marx a evanjelický krajinský biskup Heinrich Bedford-Strohm celebrovali dnes v bavorskej metropole ekumenickú bohoslužbu za obete streľby spred deviatich dní.

V miestnom dóme nechýbali pozostalí, spolkový prezident Joachim Gauck, spolková kancelárka Angela Merkelová, ale ani predstavitelia moslimskej, židovskej a ďalších kresťanských cirkví. Informácie priniesla tlačová agentúra DPA.

Ako je známe, 18-ročný mladík iránskeho pôvodu sympatizujúci s Adolfom Hitlerom pripravil v okolí nákupného centra v Mníchove pred deviatimi dňami strelnou zbraňou o život deväť ľudí. Väčšina jeho obetí pochádzala z radov moslimov, preto mal s modlitbou vystúpiť v Mníchove aj islamský duchovný.

Obrazom: Streľba v Mníchove

Následne sa pietny akt za obete, ktorý pripravili bavorská krajinská vláda, mníchovská radnica a Krajinský snem a na ktorý pozvali aj pozostalých, uskutoční na pôde bavorského parlamentu – Krajinského snemu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela MerkelováJoachim Gauck