Molčan vo svojom premiérovom finále dvojhry na challengeri neuspel, titul získal Coppejans

Alex Molčan
Slovenský tenista Alex Molčan. Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš.

SEVILLE 8. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Alex Molčan neuspel vo svojom premiérovom finále na challengerovom turnaji.

V sobotňajšom finále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Copa Seville v španielskom Seville (dotácia 64 000 eur, antuka vonku) nestačil na Belgičana Kimmera Coppejansa, ktorému podľahol za 98 minút 6:7 (2), 1:6.

Úvodný set mal vyrovnaný priebeh. Obaja súperi stratili v dvoch prípadoch svoje podanie. O víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk, v ktorom bol úspešnejší belgický tenista. Druhé dejstvo malo jednoznačnejší priebeh. Coppejans zobral Molčanovi dvakrát podanie a pri svojom podaní za stavu 5:1 premenil hneď prvý mečbal.

Dvadsaťročný Molčan dosiahol napriek finálovej prehre svoj najväčší úspech v doterajšej kariére. V online poradí rebríčka ATP mu momentálne patrí priebežné 361. miesto. Jeho doterajším maximom bolo 442. miesto z októbra 2017. Pred finálovým stretnutím v Seville ťahal šnúru 22 singlových víťazstiev, v rámci ktorej zvíťazil na domácich ITF turnajoch v Trnave, Piešťanoch a Bratislave.