Monika Bagárová a Matěj Vávra predstavili spoločnú skladbu

Monika Bagárová
Foto: tv nova

BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) – Česká speváčka Monika Bagárová a jej kolega Matěj Vávra naspievali spoločnú skladbu s názvom Žít tu chvíli. Prostredníctvom služby Youtube k nej zverejnili aj videoklip. Na funk-popovej novinke sa producentsky podieľali Martin Šrámek a Andrej Hruška z LittleBeat štúdia, ktoré stojí aj za hudbou Celeste Buckingham či Lucie Bílej.

Vávra je autorom textu piesne a dokonca v nej aj rapuje. „Bola to pre mňa zábava a skúsenosť, skladám hudbu a textujem už dlho. V angličtine aj v češtine. S Monikou sa poznáme nejakú dobu a táto spolupráca vznikla, dá sa povedať, z hecu. S tým, že pointa piesne je skôr opačná a partnerský vzťah skutočne nie je hlavnou témou,“ povedal mladý hudobník. „Tou hlavnou témou je sila ženského priateľstva. Aj keď je pre mňa láska nesmierne dôležitá, nie je nevyhnutné mať neustále vedľa seba chlapa, aby som sa cítila úplná, aby mi bolo dobre a aby som sa dokázala baviť,“ doplnila rodáčka z Brna.

Vo videu, ktoré sa nakrúcalo v Prahe, sa speváčka so svojimi kamarátkami vyberie zabávať sa do tanečného klubu, kde vystupuje práve Matěj Vávra. S ním si nakoniec 21-ročná interpretka uprostred parketu aj zaspieva. „Na natáčanie som si pozvala ľudí, ktorých mám rada, svoje kamarátky z Brna, Prahy a ďalších miest, naši DJs dorazili dokonca až z Ostravy,“ prezradila umelkyňa o príprave svojej novinky. „Všetci sme si to užili. Presne tak, ako spievam v pesničke. Je totiž jedno, či pracujete alebo sa bavíte, vždy ide o to, žiť v tej chvíli, a to naplno. Je skvelé, keď sa pre jednu myšlienku nadchne mnoho ľudí a to dodáva veciam silu a energiu. To je najdôležitejšie. Potom je jedno, či ste tu alebo v Amerike, vždy je to v prvom rade o tom,“ dodala Bagárová, ktorá sa do povedomia verejnosti dostala v šou Česko Slovenská SuperStar, následným albumom Shining (2011), či duetom s Robom Opatovským s názvom Prší. S Igorom Kmeťom ml. zas nahrala skladbu Skús zabudnúť.

Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z agentúry Soul For Show a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Celeste BuckinghamMonika Bagárová