MONTREAL: Famózny Sagan vybojoval druhé miesto

Sagan
Peter Sagan obsadil 2. miesto v nedeľňajších pretekoch Grand Prix Cycliste de Montréal na 193,6 km v kanadskom Montreale Foto: AP Photo/Marcio Jose Sanchez

MONTREAL 13. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 2. miesto v nedeľňajších pretekoch Grand Prix Cycliste de Montréal na 193,6 km v kanadskom Montreale. Dvadsaťročný pretekár tímu Liquigas-Doimo nestačil len na víťazného Holanďana Roberta Gesinka. Tretiu priečku obsadil ďalší muž z prvej desiatky celkovej klasifikácie tohtoročnej Tour, Kanaďan Ryder Hesjedal. „Chcel som zabojovať o prvenstvo, ale Gesink nastúpil veľmi skoro a bol rýchly. Keď som zareagoval, bolo už trochu neskoro,“ povedal v cieli podľa tlačovej správy organizátorov Peter Sagan, ktorý si do svetového cyklistického rebríčka UCI vybojoval 60 bodov. Vďaka nim poskočí zo súčasného 78. miesta na úvod štvrtej desiatky.

Dvadsaťštyriročný Gesink z tímu Rabobank zaútočil v poslednom zo šestnástich kôl na Mount Royal v centre Montrealu a vzdialil sa skupine prenasledovateľov. Slovenský jazdec Sagan opäť potvrdil svoje šprintérske kvality a v záverečnom špurte skupinky zdolal Hesjedala. Preteky v Montreale boli druhým podujatím ProTour v krajine „javorových listov“ v krátkom slede.

V piatkových pretekoch v Québec City dominoval Francúz Thomas Voeckler, Gesink vtedy obsadil tretie a Hesjedal štvrté miesto. Sagan skončil v Québecu na 19.

Výsledky:

1. Robert Gesink (Hol.) Rabobank 4:58:22 h, 2. Peter Sagan (SR) Liquigas-Doimo, 3. Ryder Hesjedal (Kan.) Garmin – Transitions, 4. Haimar Zubeldia (Šp.) RadioShack, 5. Maxime Monfort (Belg.) Team HTC-Columbia – všetci +4 s, 6. Samuel Sánchez (Šp.) Euskaltel-Euskadi +9, 7. Leonardo Duque (Kol.) Cofidis, 8. Alexander Botčarov (Rus.) Team Kaťuša, 9. Francesco Gavazzi (Tal.) Lampre-Farnese Vini, 10. Alessandro Ballan (Tal.) BMC Racing Team – všetci +14