MS v hokeji 2021: Briti majú prvú výhru, Bielorusi už trojgólové manko nedohnali (video+foto)

MS v hokeji 2021: Bielorusko - Veľká Británia
Brett Perlini (v strede) a Matthew Myers z Veľkej Británie oslavujú gól v bránke Bieloruska počas zápasu na MS v hokeji 2021. Riga, 26. máj 2021. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 26. mája 21:38

V „slovenskej“ A-skupine prvý trojbodový zápis na MS v Rige zaznamenali v stredu večer Briti, ktorí triumfovali nad Bielorusmi 4:3. Po strede sú tieto tímy so 4 bodmi na 5. resp. 6. mieste tabuľky.

Britov opäť podržal brankár Ben Bowns, ktorý zneškodnil 33 striel bieloruského výberu. Britskí hokejisti vyhrávali v zápase už o tri góly a hoci Bielorusi dokázali dvoma gólmi v poslednej desaťminútovke znížiť, víťazstvo im už nezobrali.

Viac o téme: MS v hokeji 2021

Briti do stredy na turnaji získali iba bod za utorňajšiu prehru 2:3 po predĺžení s Dánmi, predtým podľahli Slovákom (1:3) a v úvodnom zápase dostali od debakel od Rusov (1:7). Bielorusko v prvom dueli podľahlo Slovensku (2:5), následne prekvapujúco zdolalo Švédsko (1:0) a bod si do tabuľky A-skupiny pripísalo za prehru s Čechmi (2:3 po predĺžení).

MS v hokeji 2021 (Riga – Lotyšsko)

• A-skupina

Bielorusko – Veľká Británia 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

• Olympijské športové centrum

13:38 – 0:1 L. Kirk

29:15 – 1:1 V. Kodola (S. Prince, N. Bailen)

37:06 – 1:2 B. Davies (M. Myers)

38:35 – 1:3 L. Kirk (B. O’Connor, R. Dowd)

48:41 – 1:4 M. Hammond (M. Richardson)

51:19 – 2:4 G. Platt (F. Pare, V. Kodola)

57:43 – 3:4 S. Prince (J. Šarangovič, A. Protas)

Vylúčenia:

11:12 I. Solovjov – 2 min. (podrazenie)

27:10 M. Myers – 2 min. (držanie)

46:58 D. Phillips – 2 min. (napadnutie)

47:28 N. Bailen – 2 min. (podrazenie)

55:05 A. Antonov – 2 min. (nedovolené bránenie)

strely na bránu: 36:26, vylúčenia: 3:2 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: R. Šír (ČR), M. Fraňo (SR) – A. Jeřábek (ČR), J. Ondráček (ČR)

Bielorusko: D. Taylor – Chenkeľ, Bailen, Jerjomenko, Faľkovskij, Šinkevič, Solovjov, Antonov – S. Kosticyn, Šarangovič, Prince – N. Komarov, Drozd, Protas – Paré, Kodola, Platt – Stefanovič, Nesterov, Lopačuk – Klimovič
Veľká Británia: Bowns – Clements, Ehrhardt, D. Phillips, O’Connor, Richardson, Tetlow, Swindlehurst – Hook, Lachowicz, Betteridge – Kirk, Connolly, Dowd – Lake, Perlini, Hammond – Davies, Myers, J. Phillips – Long