MS v hokeji 2021: Dánsko zdolalo Bielorusko, v tretej tretine strelilo štyri góly (video+foto)

MS v hokeji 2021: Rusko - Dánsko
Zákrok dánskeho gólmana Sebastiana Dahna v zápase proti Rusku na MS v hokeji 2021. Riga, 26. máj 2021. Foto: SITA/AP.

„Slovenská“ A-skupina na svetovom šampionáte v lotyšskej Rige ponúkla v piatok od 19.15 SELČ súboj Dánska proti Bielorusku.

Viac o téme: MS v hokeji 2021

Dánsko v prvom súboji vďaka hetriku Nicklasa Jensena prekvapujúco zdolalo Švédsko (4:3), následne tesne podľahlo Švajčiarsku (0:1) a v utorok si do tabuľky pripísali dva body za triumf 3:2 po predĺžení nad Veľkou Britániou. Gól nestrelili ani Rusku, s ktorým prehrali 0:3.

Bielorusko začalo svoje účinkovanie v A-skupine prehrou so Slovenskom (2:5), ale vo svojom druhom zápase sa postaralo o senzáciu triumfom nad Švédskom (1:0). Bod si do tabuľky pripísalo aj za prehru s Čechmi (2:3 po predĺžení). V stredajšom súboji nestačilo na Veľkú Britániu (3:4).