MS v hokeji 2021 (štvrťfinále): Česko nestrelilo ani gól, Fínsko si zahrá o cenné kovy (video+foto)

MS v hokeji 2021: Fínsko - Česko
Český útočník Filip Chytil v súboji s Fínom Antonom Lundellom počas štvrťfinálového zápasu na MS v hokeji 2021. Riga, 3 jún 2021. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 3. júna 22:36

Hokejisti Fínska na svetovom šampionáte v lotyšskej Rige vo štvrťfinále po výsledku 1:0 vyradili Čechov. Najlepšími hráčmi duelu v Arene Riga boli obaja brankári – Šimon Hrubec a Jussi Olkinuora. Jediný gól v 33. minúte strelil Janne Innala.

• Arena Riga

32:55 – 1:0  J. Innala (I. Pakarinen, P. Kontiola)

Vylúčenia:
18:08 L. Klok – 2 min. (podrazenie)
38:35 I. Pakarinen – 2+10 min. (útok zozadu)

strely na bránu: 24:28, vylúčenia: 1:1 na 2 min., navyše – 39. I. Pakarinen 10 min. (útok zozadu), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: A. Bruggeman (USA), O. Gouin (Kan.) – D. McCrank (Kan.), B. Oliver (USA)

Fínsko: Olkinuora – Sund, Koivisto, Määttä, Kaski, Pokka, Ohtamaa, Nousiainen, Lindbohm – Anttila, Björninen, Mäenalanen – Lundell, Ojamäki, Ruotsalainen – Innala, Kontiola, Pakarinen – Ruohomaa, Turunen, Sallinen
Česko: Hrubec – Hronek, D. Musil, Klok, D. Sklenička, Šustr, Šulák, Hájek – J. Vrána, Jan Kovář, D. Kubalík – Zadina, R. Hanzl, Flek – Lenc, Chytil, M. Stránský – Radil, T. Zohorna, Smejkal – A. Musil

Reprezentácia Suomi zatiaľ v Rige zaváhala iba v súboji proti Kazachstanu (1:2 po sam. nájazdoch). V ostatných dueloch zvíťazila (USA – 2:1, Nórsko – 5:2, Taliansko – 3:0, Nemecko – 2:1, Lotyšsko – 3:2 po predĺžení, Kanada – 3:2 po sam. nájazdoch).

Česi svoje dva úvodné zápasy prehrali (Rusko – 3:4, Švajčiarsko – 2:5). V ďalších však už nezaváhali a dôležitý bol najmä skvelý obrat z 0:2 v súboji proti „trom korunkám“ (Bielorusko – 3:2 po predĺžení, Švédsko – 4:2, Veľká Británia – 6:1, Dánsko – 2:1 po sam. nájazdoch, Slovensko – 7:3).