MS v hokeji do 20 rokov: Slovensko hladko zdolalo Nórsko, v zápase padlo 12 gólov (video)

MS v hokeji do 20 rokov
  • aktualizované 29. decembra 15:20

Mladí slovenskí hokejisti vyhrali aj svoj tretí zápas na juniorskom svetovom šampionáte vo švédskom Göteborgu, keď si v piatok hladko poradili s Nórmi 8:4. Až štyri slovenské góly padli v presilovke. Najlepšími hráčmi duelu v hale Frölundaborg boli dvojgólový Michael Brandsegg-Nygård a štvorbodový Dalibor Dvorský.

Viac o téme: MS v hokeji do 20 rokov

Zverenci trénera Ivana Feneša sú zatiaľ na turnaji stopercentní, v základnej B-skupine na úvod zdolali Čechov (6:2) a v stredu si poradili aj s rovesníkmi zo Švajčiarska (3:0). Už pred piatkovým súbojom proti Severanom mali istotu postupu do štvrťfinále.

Posledný súboj v základnej B-skupine odohrajú mladí Slováci 31. decembra od 12:10 proti USA a bude to súboj o prvé miesto v tabuľke.

• B-skupina

Nórsko – Slovensko 4:8 (1:2, 0:5, 3:1)

• Frölundaborg

3:08 – 1:0 M. Brandsegg-Nygård
13:35 – 1:1 S. Honzek (S. Petrovský, M. Mišiak) / presilová hra
14:02 – 1:2 J. Pekarčík (D. Dvorský, A. Čiernik)
23:43 – 1:3 D. Dvorský (P. Repčík, ) / presilová hra
26:03 – 1:4 S. Petrovský (M. Štrbák, F. Mešár)
27:10 – 1:5 S. Petrovský (A. Sýkora, M. Štrbák)
32:30 – 1:6 P. Repčík (D. Dvorský, M. Štrbák)
34:08 – 1:7 L. Radivojevič (M. Mišiak, S. Petrovský) / presilová hra
48:34 – 2:7 S. Solberg (M. Johnsen, S. Wold)
53:40 – 2:8 D. Dvorský (F. Mešár)
54:22 – 3:8 P. Vesterheim (M. Brandsegg-Nygård, N. Steen)
54:57 – 4:8 M. Brandsegg-Nygård (P. Vesterheim, G. Koch) / presilová hra

Vylúčenia:
4:08 S. Honzek – 2 min. (narazenie)
8:11 J. Lokkerberg – 2 min. (nedovolené bránenie)
10:18 M. Mišiak – 2 min. (podrazenie)
11:58 B. Olsen – 2 min. (nedovolené bránenie)
22:45 K. Magnussen – 2 min. (hákovanie)
26:17 L. Radivojevič – 2 min. (hrubosť)
26:17 B. Olsen – 2 min. (hrubosť)
32:23 M. Johnsen – 2 min. (krosček)
32:43 A. Bah – 2 min. (vrazenie na mantinel)
50:29 M. Štrbák – 2 min. (faul lakťom)
52:05 K. Magnussen – 2 min. (hrubosť)
52:05 P. Repčík – 2 min. (hrubosť)
52:38 F. Granath – 10 min. (osobný trest za nešportové správanie)
54:35 F. Mešár – 2+2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)

strely na bránu: 25:35 (4:10, 9:15, 12:10), vylúčenia: 7:7, navyše: F. Granath osobný trest 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:4, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: J. Ondráček (ČR), J. Young (USA) – S. Gustafson (USA), D. Schlegel (Švaj.), 1985 divákov

Nórsko: Aarsund (28. Lundberg) – Larsen, Koch, Lafton, Solberg, Wasenden, Lie, Papuga – Brandsegg-Nygård, Vesterheim, Steen –  Wold, Løkkeberg, Magnussen – Olsen, Johnsen, Bakkevig – Granath, Haugen, Dalen – Bah
Slovensko: Gajan – Nátny, Štrbák, Žabka, Kmec, Pišoja, Radivojevič, Moško – Sýkora, Petrovský, Mešár – Mišiak, Dvorský, Čiernik – Honzek, Repčík, Pekarčík – Kukumberg, Dej, Suchý

Prvý gól strelil Brandsegg-Nygård

Začiatok nemali mladí Slováci vydarený a prehrávali od 4. minúty gólom Michaela Brandsegga-Nygårda. Dôležité bolo, že v ešte v prvej tretine sa Samuel Honzek s Jurajom Pekarčíkom postarali o obrat.

„Začali sme slabšie, ale postupne sa do toho dostávame. Súper sa nás snaží provokovať, ale my to chceme prekonať. Vedeli sme, že Nóri začnú agresívne, no v úvode sme na to neboli až tak dobre pripravení,“ komentoval po prvej časti Pekarčík v prenose JOJ Šport.

Striedanie brankárov za stavu 5:1

Druhá tretina už bola plne v réžii hráčov SR. Na 3:1 upravil Dalibor Dvorský a potom sa dvakrát do listiny strelcov zapísali Servác Petrovský. Po jeho zásahu na 5:1 vymenili Nóri brankára, ktorého však potom prekonali Peter Repčík a Luka Radivojevič. „Druhá tretina bola super. Vyšla nám a teraz musíme hrať to, čo doteraz a zvíťazíme,“ zhodnotil Dvorský.

V závere zbytočné slovenské fauly

V tretej dvadsaťminútovke sa už len „dohrávalo“. Nóri najprv skorigovali zásluhou Stiana Solberga, po ňom zvýšil druhým zásahom v zápase Dvorský a potom Petter Vesterheim a Brandsegg-Nygård upravili na 4:8 z pohľadu nórskeho tímu.

„Úvod nebol podľa našich predstáv, ale nezlomili sme sa. Hrali sme ako tím a otočili stav. V závere sme robili zbytočné fauly a nechali sa vyprovokovať, čo sa nemôže stávať,“ povedal po súboji Servác Petrovský do mikrofónu JOJ Šport.