MS v hokeji do 20 rokov: USA otočili výsledok z 0:2 a v semifinále porazili Fínsko (video)

MS v hokeji do 20 rokov, USA

Mladí Američania v druhom semifinále na MS v hokeji do 20 rokov zdolali Fínov, aj napriek tomu že po prvej tretine prehrávali 0:2. Najlepšími hráčmi dueli boli brankár Niklas Kokko a strelec víťazného gólu Cutter Gauthier. Do finále už predtým prenikli aj domáci Švédi, ktorí v aréne Scandinavium zdolali Čechov 5:2.

Viac o téme: MS v hokeji do 20 rokov

Mladí Američania zatiaľ na turnaji vo švédskom Göteborgu ani raz nezaváhali. V základnej B-skupine postupne zdolali Nórov (4:1), Švajčiarov (11:3), Čechov (4:3 po sam. nájazdoch) a Slovákov (10:2). Vo štvrťfinále deklasovali Lotyšov 7:2.

Severania začali juniorský šampionát prehrou s Kanaďanmi (2:5) a prekvapujúco nestačili ani na rovesníkov z Nemecka (3:4). Následne v základnej A-skupine „vynulovali“ Lotyšov (4:0) a v derby aj Švédov (5:4 po sam. nájazdoch). Vo štvrťfinále potom poslali domov Slovákov (4:3 po predĺžení).

MS v hokeji do 20 rokov

• semifinále

USA – Fínsko 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

• Scandinavium

1:59 – 0:1 T. Männistö

12:45 – 0:2 R. Kumpulainen (A. Karki, S. Bau)

32:10 – 1:2 J. Snuggerud (S. Casey, W. Smith) / presilová hra 5 proti 4
36:16 – 2:2 W. Smith (G. Perreault, R. Chesley)

56:47 – 3:2 C. Gauthier (L. Hutson, G. Brindlay) / presilová hra 5 proti 4

Vylúčenia:
31:27 L. Hämeenaho – 2 min. (podrazenie)
44:48 Z. Buium – 2 min. (seknutie)
55:00 K. Kulonummi – 2 min. (hákovanie)
57:27 G. Perreault – 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 30:21 (9:9, 14:3, 7:9), vylúčenia: 2:2, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: T. Björk (Švéd.), D. Eriksson (Švéd.) – J. Faucher (Kan.), T. Heffner (Nem.)

USA: Augustine – Hutson, Chesley, Fortescue, Casey, Rinzel, Buium, Pohlkamp – McGroarty, Moore, Gauthier – Brindley, Howard, Nazar – Smith, Leonard, Perreault – Hayes, D. Nelson, Snuggerud
Fínsko: Vinni – Kulonummi, Pulkkinen, Salin, Pieniniemi – Lassila, Hämeenaho, Naukkarinen – Helenius, Kaskimäki, Nyman – Keskinen, Halttunen, Männistö – Kumpulainen, Bau, Hemming