Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku: Kompletný program a výsledky

Vlk Zabivaka. maskot MS vo futbale 2018
Vlk Zabivaka. maskot MS vo futbale 2018. Foto: FIFA via AP.

Tipsport tipujte3.jpg

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 sa hrali od 14. júna do 15. júla v Rusku. Na turnaji sa predstavilo 32 národných tímov rozdelených do skupín A až H.

Z nich postúpili do osemfinálového „pavúka“ po dve najlepšie mužstvá. Neskôr sa až po finále hralo vyraďovacím systémom na jeden zápas. V prípade nerozhodného výsledku v riadnom hracom čase nasledovalo predĺženie 2 x 15 minút, prípadne aj jedenástkový rozstrel.

Zápasy hostili mestá Moskva, Petrohrad, Kaliningrad, Kazaň, Nižnij Novgorod, Samara, Volgograd, Saransk, Rostov nad Donom, Soči a Jekaterinburg.

MS vo futbale 2018 – kompletný program a výsledky

(časy sú v SELČ)

Štvrtok – 14. júna

  • A-skupina

Rusko – Saudská Arábia 5:0 (2:0) / Moskva – Lužniki


Piatok – 15. júna

  • A-skupina

Egypt – Uruguaj 0:1 (0:0) / Jekaterinburg

  • B-skupina

Maroko – Irán 0:1 (0:0) / Petrohrad
Portugalsko – Španielsko 3:3 (2:1) / Soči


Sobota – 16. júna

  • C-skupina

Francúzsko – Austrália 2:1 (0:0) / Kazaň
Peru – Dánsko 0:1 (0:0) / Saransk

  • D-skupina

Argentína – Island 1:1 (1:1) / Moskva – Otkrytie Arena
Chorvátsko – Nigéria 2:0 (1:0) / Kaliningrad


Nedeľa – 17. júna

  • E-skupina

Kostarika – Srbsko 0:1 (0:0) / Samara
Brazília – Švajčiarsko 1:1 (1:0) / Rostov nad Donom

  • F-skupina

Nemecko – Mexiko 0:1 (0:1) / Moskva – Lužniki


Pondelok – 18. júna

  • F-skupina

Švédsko – Kórejská republika 1:0 (0:0) / Nižnij Novgorod

  • G-skupina

Belgicko – Panama 3:0 (0:0) / Soči
Tunisko – Anglicko 1:2 (1:1) / Volgograd


Utorok – 19. júna

  • H-skupina

Kolumbia – Japonsko 1:2(1:1) / Saransk
Poľsko – Senegal 1:2 (0:1) / Moskva – Otkrytie Arena

  • A-skupina

Rusko – Egypt 3:1 (0:0) / Petrohrad


Streda – 20. júna 

  • A-skupina

Uruguaj – Saudská Arábia 1:0 / Rostov nad Donom

  • B-skupina

Portugalsko – Maroko 1:0 / Moskva – Lužniki
Irán – Španielsko 0:1 / Kazaň


Štvrtok 21. júna 

  • C-skupina

Dánsko – Austrália 1:1 / Samara
Francúzsko – Peru 1:0  / Jekaterinburg

  • D-skupina

Argentína – Chorvátsko 0:3 / Nižnij Novgorod


Piatok 22. júna

  • D-skupina

Nigéria – Island 2:0/ Volgograd

  • E-skupina

Brazília – Kostarika 2:0 / Petrohrad
Srbsko – Švajčiarsko 1:2 / Kaliningrad


Sobota 23. júna 

  • G-skupina

Belgicko – Tunisko 5:2 / Moskva – Otkrytie Arena

  • F-skupina

Kórejská republika – Mexiko 1:2 / Rostov
Nemecko – Švédsko 2:1 / Soči


Nedeľa 24. júna 

  • G-skupina

Anglicko – Panama 6:1 (5:0) / Nižnij Novgorod

  • H-skupina

Japonsko – Senegal 2:2 (1:1) / Jekaterinburg
Poľsko – Kolumbia 0:3 (0:1) / Kazaň


Pondelok 25. júna 

  • A-skupina

Uruguaj – Rusko 3:0 (2:0) / Samara
Saudská Arábia – Egypt 2:1 (1:1) / Volgograd

  • B-skupina

Španielsko – Maroko 2:2 (1:1) / Kaliningrad
Irán – Portugalsko 1:1 (0:1) / Saransk


Utorok 26. júna 

  • C-skupina

Austrália – Peru 0:2 (0:1) / Soči
Dánsko – Francúzsko 0:0 / Moskva – Lužniki

  • D-skupina

Nigéria – Argentína 1:2 (0:1) / Petrohrad
Island – Chorvátsko 1:2 (0:0) / Rostov nad Donom


Streda 27. júna

  • E-skupina

Srbsko – Brazília 0:2 (0:1) / Moskva – Otkrytie Arena
Švajčiarsko – Kostarika 2:2 (1:0) / Nižnij Novgorod

  • F-skupina

Kórejská republika – Nemecko 2:0 (0:0) / Kazaň
Mexiko – Švédsko 0:3 (0:0) / Jekaterinburg


Štvrtok 28. júna 

  • G-skupina

Panama – Tunisko 1:2 (1:0) / Saransk
Anglicko – Belgicko 0:1 (0:0) / Kaliningrad

  • H-skupina

Japonsko – Poľsko 0:1 (0:0)/ Volgograd
Senegal – Kolumbia 0:1 (0:0) / Samara


Sobota – 30. júna

  • osemfinále

Francúzsko – Argentína 4:3 (1:0) / Kazaň
Uruguaj – Portugalsko 2:1 (1:0) / Soči


Nedeľa – 1. júla

  • osemfinále

Španielsko – Rusko 1:1 po predĺžení (1:1, 1:1), v rozstrele z 11 m 3:4 / Moskva – Lužniki
Chorvátsko – Dánsko 1:1 po predĺžení (1:1, 1:1), v rozstrele z 11 m 3:2 /Nižnij Novgorod


Pondelok – 2. júla

  • osemfinále

Brazília – Mexiko 2:0 (0:0) / Samara
Belgicko – Japonsko 3:2 (0:0) / Rostov nad Donom


Utorok – 3. júla

  • osemfinále

Švédsko – Švajčiarsko 1:0 (0:0) / Petrohrad
Kolumbia – Anglicko 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), v rozstrele z 11 m 3:4 / Moskva – Otrytie Arena


Piatok – 6. júla

  • štvrťfinále

Uruguaj – Francúzsko 0:2 (0:1) / Nižnij Novgorod
Brazília – Belgicko 1:2 (0:2) / Kazaň


Sobota 7. júla 

  • štvrťfinále

Švédsko – Anglicko 0:2 (0:1) / Samara
Rusko – Chorvátsko 2:2 po predĺžení (1:1, 1:1), v rozstrele z 11 m 3:4 /Soči


Utorok 10. júla

  • semifinále

Francúzsko – Belgicko 1:0 (0:0)  / Petrohrad


Streda 11. júla

  • semifinále

Chorvátsko – Anglicko 2:1 po predĺžení (1:1, 0:1) / Moskva – Lužniki


Sobota 14. júla

  • o 3. miesto

Belgicko – Anglicko 2:0 (1:0) / Petrohrad

Belgicko
Futbalisti Belgicka oslavujú po zápase s Anglickom zisk bronzových medailí na MS vo futbale 2018. Petrohrad, 14. júla 2018.

Nedeľa 15. júla

  • finále

Francúzsko – Chorvátsko 4:2 (2:1) / Moskva – Lužniki

MS vo futbale 2018 (finále): Francúzsko - Chorvátsko
Futbalisti Francúzska s víťaznou trofejou po finálovom zápase na MS vo futbale 2018, v ktorom zdolalo Chorvátov 4:2. Moskva, 15. júl 2018. Foto: SITA/AP.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom