Mukatado a Lenka Dusilová posielajú do éteru spoločnú pieseň

Mukatado
Kapela Mukatado vypustila do éteru skladbu Líščie údolie, ktorú nahrala s Lenkou Dusilovou. Skladba pochádza z albumu Iba láska. Foto: facebook.com/pages/MUKATADO/41805592227

BRATISLAVA 22. decembra (WEBNOVINY) – Slovenská kapela Mukatado a česká speváčka Lenka Dusilová posielajú do éteru spoločnú pieseň Líščie údolie. Na tvorbe skladby sa podieľali speváčka formácie Janka Kozáková a 38-ročná Dusilová, s textom im pomohol Roman „Galo“ Galvánek z kapely O.B.D a bicie nahral uznávaný bubeník Martin Valihora. Skladba pochádza z albumu Iba láska, ktorý kapela zverejnila vlani.

Janka Kozáková a Peťo Dobrík z Mukatada sa s českou kolegyňou poznajú už 14 rokov, speváčka im s Davidom Kollerom tiež pokrstila prvý album Vo výšinách (2009). „Spolupráca s Lenkou je pre mňa veľmi vzácna, už dlhšie som túžila nahrať s ňou nejakú peknú skladbu. Takéto veci však treba nechať plynúť a myslím si, že ten správny čas nastal práve, keď sme nahrávali náš prvý oficiálny album. Lenka je podľa mňa výnimočná interpretka, ktorá dokáže neuveriteľným spôsobom cítiť hudbu a odovzdávať ju ľuďom. Veľmi sa teším, že to vyšlo,“ uviedla Janka Kozáková.

Z priateľských vzťahov s kapelou sa teší aj rodáčka z Karlových Varov. „Do Banskej Bystrice sa vraciam často vďaka dlhoročnému priateľstvu s Jankou a s Peťom z Mukatada. A taktiež ma veľmi baví táto krajina. Keď nahrávali album Vo výšinách, priniesla som do štúdia jeden z mojich nedotiahnutých hudobných fragmentov, z ktorého sme spravili krásny ‚femini duet‘,“ prezradila na margo vzniku spolupráce Dusilová, ktorá vystúpi 18. februára v Bratislave.

Skupina
Mukatado

vznikla v roku 2001 v Banskej Bystrici. Zo spomínaného debutového albumu Vo výšinách pochádza aj singel Ja sa mám, s ktorým skončili na treťom mieste v národnom kole súťaže Eurovision Song Contest 2009. Druhá štúdiovka Iba láska obsahuje 14 piesní, na ktorých spolupracovali aj Robo Opatovský či Oľga Záblacká.
Lenka Dusilová

vystupovala už ako dieťa v speváckom zbore Bambini di Praga. V prvej polovici 90. rokov minulého storočia bola líderkou kapely Sluníčko. Neskôr začala spolupracovať so skupinou Lucie, pričom so spomínaným Davidom Kollerom založila formáciu Pusa.

Podieľala sa tiež na úspešnej nahrávke Proměny (2001) skupiny Čechomor. Niekoľkonásobná držiteľka ceny Anděl má na konte albumy Lenka Dusilová (2000), Spatřit Světlo Světa (2002), Unearthed (2004), Mezi světy (2005), Baromantika (2011) či Live at Café v lese (2013). Tento rok vydala s formáciou Baromantika štúdiovku V hodině smrti, s ktorou sa uchádzajú o cenu Apollo za najlepší album roku 2014.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka DusilováMartin ValihoraRobo Opatovský