Multišampión Loeb ohlásil čiastkový návrat do šampionátu WRC

Sébastian Loeb
Sébastian Loeb. Foto: archívne, SITA/AP.

PARÍŽ 21. decembra (WebNoviny.sk) – Legenda motoristického športu Francúz Sébastian Loeb hlási ďalší návrat do pretekov prestížneho seriálu majstrovstiev sveta v rely.

Čiastkový úväzok s tímom Citroën World Rally

Na sezónu 2018 sa dohodol na čiastkovom úväzku s tímom Citroën World Rally a jeho prvými pretekmi v novom roku bude Rely Mexika (16.- 18. 2.).

Deväťnásobný majster sveta vo WRC oznámil aj účasť na domácej Rely Francúzska (6.- 8. apríla) a určite by chcel v závere sezóny absolvoval aj Rely Španielska (26.- 28. októbra). Jeho spolujazdcom bude Daniel Elena, ďaším členom tímu citroën zasa Brit Kris Meeke.

Tretí Loebov návratový „výlet“ na Citroëne

Štyridsaťtriročný Loeb už testoval automobil Citroën C3 v auguste aj mimo sezóny na asfalte aj štrku. Od svojho ukončenia kariéry na sklonku roka 2012 to bude už tretí Loebov návratový „výlet“ na citroëne do WRC. V roku 2013 absolvoval štyri kolá a v roku 2015 jedno kolo majstrovského seriálu

„Jazdiť preteky WRC je jeden z najpôsobivejších pocitov, aké poznám. Som rád, že ho budem môcť opäť absolvovať v tíme, s ktorým som zažil toľko úspechov,“ uviedol Sébastien Loeb na webe drivetribe.com. „S testami sme všetci v tíme vyslovili spokojnosť, teda návrat na troje preteky je logický ďalší krok. Nemám žiadne očakávania, chcem si to len poriadne užiť,“ dodal Loeb.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sebastian LoebSébastien Loeb