Muž nútil manželku sexovať so psom, dostal sedem rokov

žena,nešťastie, týranie, násilie
Foto: SITA/AP

BANSKÁ BYSTRICA 19. septembra (WEBNOVINY) – Trest sedem rokov odňatia slobody za zločin sexuálneho násilia potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 41-ročného Zoroslava Páleša z Lučenca.

Páleš pod vplyvom alkoholu alebo hrozbou bitky nútil svoju manželku k rôznym sexuálnym praktikám, vrátane pohlavného styku so psom.

Sexuálne násilie živnostník Páleš páchal na manželke od roku 2003 do apríla 2011. Do pošvy jej strkal rôzne predmety a počas tehotenstva aj ruku, čím jej spôsoboval bolesti.

Znížená citlivosť na pocity

V roku 2008 pod hrozbou bitky ju prinútil mať aj pohlavný styk so psom. Raz po spoločnom popíjaní s kamarátom Milanom a jeho družkou presvedčil Milana na sex s Vladimírou a díval sa na nich.

Podľa Vladimíry pred ňou aj masturboval a údajne ho viac vzrušovalo to, čo nebolo normálne. Podľa znalcov však Páleš nie je sexuálny deviant a netrpí žiadnou duševnou chorobou, aby nevedel rozpoznať nebezpečnosť svojho konania.

Má však zníženú citlivosť na pocity partnerky. Manželka mala za takéhoto počínania zdravotné a psychické problémy a negatívne to pôsobilo aj na deti. Vladimíra vec oznámila až v čase, keď sa ich vzťah dostal do rozvodového konania a do veci vstúpili pracovníčky sociálnej kurately. Pálešovci majú päť detí, posledné dve sú dvojčatá.

Manželka údajne súhlasila

Páleš sa na odvolacom konaní ospravedlnil. Na Okresnom súde v Lučenci uviedol, že pri sexe používali robertka, odsávačku, cuketu, salámu aj fľašu. Manželka údajne súhlasila aj s orálnym sexom a spoločne nakupovali rôzne pomôcky v sex-shopoch. Páleš priznal i sex s inými ženami, napríklad s vlastnou svokrou, Milanovou družkou a inými.

Za zločin sexuálneho násilia voči manželke ako chránenej osobe Okresný súd v Lučenci Pálešovi uložil trest sedem rokov nepodmienečne, ktoré si odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Páleš sa odvolal a tvrdil, že je nevinný a všetko sa dialo so súhlasom manželky. Krajský súd mu nevyhovel a prvostupňový verdikt v plnom rozsahu potvrdil. Sudca poukázal na to, že prvostupňový súd konal dva razy a na pokyn odvolacieho senátu vykonal všetky dostupné dôkazy, správne ich vyhodnotil a uložil primeraný trest. Rozhodnutie odvolacieho súdu je právoplatné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom