Muž podozrivý z dodania zbrane strelcovi zo Štrasburgu čelí obvineniam z terorizmu

Štrasburg, vianočné trhy, útok
Sviečky na pamiatku obetí útoku na vianočných trhoch v Štrasburgu. Foto: archívne, SITA/AP

PARÍŽ 18. decembra (WebNoviny.sk) – Muž podozrivý z toho, že dodal pravdepodobnému útočníkovi zo Štrasburgu zbraň, čelí predbežným obvineniam z terorizmu. Informoval o tom nemenovaný predstaviteľ francúzskej justície oboznámený s vyšetrovaním.

Podľa jeho slov predstúpil podozrivý v pondelok pred sudcu, ktorý proti nemu vzniesol obvinenia zo spolčovania sa s teroristami, ako aj z vlastnenia a dodania zbraní v súvislosti s teroristickou akciou.

Strelcovi dodal zbraň

Muž je podozrivý z toho, že dodal pravdepodobnému strelcovi Chérifovi Chekattovi zbraň, ktorú ten použil pri útoku z 11. decembra. Muž ostáva vo väzbe.

V pondelok v rámci vyšetrovania zadržali aj ďalšie dve osoby, ktoré mali „zohrávať rolu pri zaobstarávaní strelnej zbrane“ útočníkovi. Chekatt zomrel vo štvrtok pri prestrelke s políciou, ktorá po ňom intenzívne pátrala od utorkového útoku.

Obete útoku na vianočných trhoch

Počet obetí útoku medzičasom stúpol na päť. V nedeľu v noci podľahol zraneniam Poliak Barto Orent-Niedzielski, ktorý pracoval v Európskom parlamente a ako novinár.

Ďalšími obeťami sú turista z Thajska, taliansky novinár, Francúz a afganský imigrant, ktorý ušiel pred násilím vo vlastnej krajine a v Štrasburgu žil so svojou rodinou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chérif Chekatt