Aktualizované: Muž sa na Václavskom námestí v Prahe polial horľavinou a následne podpálil (video + foto)

Policie, Česko, podpálený muž
Na Václavskom námestí v Prahe sa v piatok popoludní podpálil muž, Praha, Česká republika, 18. január 2019. Foto: twitter.com
  • aktualizované: 18. januára 19:45

PRAHA 18. januára (WebNoviny.sk) – Muž, ktorý sa v piatok podpálil na Václavskom námestí v Prahe, je podľa lekárov vo veľmi vážnom stave. Po prevoze do Fakultnej nemocnice Královské Vinohrady ho viac ako dve hodiny operovali a následne ho previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti.

Muž, ktorý je podľa polície českým občanom narodeným v roku 1964, sa krátko po 15:00 v hornej časti námestia polial horľavinou a následne sa zapálil. Okoloidúci ľudia ho ale uhasili. Muž utrpel popáleniny na 30 percentách tela. Záchranári ho uviedli do umelého spánku so zaistenými dýchacími cestami.

Okolnosti prípadu preveruje polícia, ktorá pre vyšetrovanie z námestia odklonila aj dopravu. Hovorkyňa pražskej polície Andrea Zoulová sa pre spravodajský portál Novinky.cz vyjadrila, že „z prvotných informácií vyplýva, že nešlo o žiaden spoločenský proces alebo politický motív“.

Svedok udalosti pre Novinky uviedol, že muž mal pri sebe postavený stojan s dvoma ceduľkami. Jedna vraj bola pravdepodobne v arabčine. „Niečo si stále rozprával. Ale mal tam zavesené dva kresťanské krížiky. Potom sa polial a zapálil. Z reštaurácie ho videli a utekali ho hasiť hasiacim prístrojom a nejaká pani sa ho pokúšala uhasiť taškou,“ povedal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom