Muž spoznal svoju fotku na webe hľadaných detí a našiel otca

Počítače
Foto: Ilustračné foto SITA, AP

BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) – Muž z Philadelphie odhalil tajomstvo svojej minulosti po tom, ako našiel vlastnú fotku na webovej stránke hľadaných detí.

Tridsaťpäťročného Stevea Cartera ako dieťa adoptovali zo sirotinca v Honolulu na Havaji. Len nedávno sa začal viac zaujímať o svoj pôvod a biologickú rodinu, a to aj napriek tomu, že s adoptívnou rodinou prežil šťastné detstvo.

Natrafil totiž na niekoľko záhad, ktoré chcel vyriešiť. Napríklad, jeho rodný list vznikol takmer rok po narodení a podľa neho je z polovice Havajčan. Má však blond vlasy a modré oči.

Minulý rok čítal Carter príbeh Carliny White – ženy z Atlanty, ktorá našla svoju biologickú rodinu po tom, ako narazila na svoju fotku na webovej stránke hľadaných detí. Rozhodol sa teda prezrieť si stránku, či nenájde medzi zmiznutými deťmi seba. Stránka dokonca poskytuje aj obrázky približného vzhľadu stratených detí s odstupom času. „Moja prvá myšlienka bola, ‚Ó môj bože, to som ja‘,“ povedal Carter pre CBS News. Po veľkom objave zavolal na políciu v Honolulu, podstúpil testy DNA a dozvedel sa celú pravdu.

Narodil sa ako Marx Panama Moriarty Barnes a jeho biologický otec po ňom pátra viac ako tri desaťročia. Jeho matka Charlotte ho totiž v roku 1977 vzala na prechádzku a viac sa nevrátila. Carter je presvedčený o tom, že ho matka dala do havajského sirotinca, zmenila mu meno, dátum narodenia a uviedla nepravdivé údaje o otcovi.

Bol som absolútne ohromený a nadšený,“ povedal jeho biologický otec Mark Barnes o momente, keď po prvý raz po toľkých rokoch počul v telefóne hlas svojho syna. „Je to šťastný koniec príbehu, ktorý zvyčajne nemá šťastný koniec. Dobré veci sa stále dejú,“ dodal Carter. Informácie zverejnila webová stránka www.huffingtonpost.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom