Muž v Renaulte prešiel na červenú a zrazil sa s Volkswagenom, v nemocnici skončil aj chodec

nehoda
Foto: ilustračné, www.facebook.com.

BRATISLAVA 22. júna (WebNoviny.sk) – Život jedného človeka si vyžiadala dopravná nehoda, ku ktorej došlo v  piatok okolo 22:45 v Bratislave na križovatke ulíc Uzbecká – Kazanská.

Podľahol zraneniam

Ako ďalej agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Slamková, podľa doterajších informácií išiel 26-ročný vodič auta značky Renault Clio po Uzbeckej ulici v smere od Hradskej ulice.

Pri odbočovaní vľavo na Kazanskú ulicu vošiel do križovatky napriek červenému svetlu, pričom sa následne zrazil s vozidlom značky Volkswagen Touran, idúcim po Kazanskej ulici smerom na Dvojkrížnu ulicu.

„Vozidlo Renault Clio v dôsledku stretu narazilo do svetelnej signalizácie, pričom 24-ročného spolujazdca tento náraz vymrštil z vozidla. Spolujazdec utrpel pri nehode zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol,“ povedala Slamková.

Zranil sa aj vodič Touranu

Vodič vyviazol s ľahkými zraneniami, s ktorými bol prevezený do nemocnice. Vykonaná dychová skúška u neho podľa Slamkovej požitie alkoholických nápojov nepreukázala.

Vozidlo Volkswagen Touran podľa polície prešlo v dôsledku zrážky cez chodník na trávnatú plochu, kde narazilo do 70-ročného chodca.

„Ten bol s ťažkými zraneniami prevezený do jednej z bratislavských nemocníc. Vodič vozidla Volkswagen Touran utrpel pri nehode zranenia, ktoré si vyžiadali jeho jednorazové ošetrenie v nemocnici a bol mu nariadený odber krvi na zistenie požitia alkoholu,“ uviedla Slamková. Dodala, že presné príčiny, okolnosti ako aj miera zavinenia tejto dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR