Muž vo Viedni zaútočil nožom na niekoľkých ľudí, tri osoby utrpeli veľmi vážne zranenia

Rakúska polícia
Rakúska polícia a forenzní vyšetrovatelia na mieste činu na Pratterstrasse, kde muž pobodal niekoľkých štyroch ľudí. 8. marec 2018 Foto: SITA/AP
  • aktualizované 8. marca, 9:52

VIEDEŇ 8. marca (WebNoviny.sk) – Na viedenskej Praterstrasse neznámy páchateľ zranil nožom troch ľudí. Útok sa stal v stredu približne o 19:45. „Podľa svedkov muž napadol tri osoby – muža, jeho manželku a ich dospelú dcéru,“ povedal hovorca polície Patrick Maierhofer pre agentúru The Associated Press.

„Tri osoby sú v nemocnici, utrpeli vážne až život ohrozujúce zranenia,“ dodal. Páchateľ následne neďaleko od miesta údajne napadol aj štvrtú osobu. „V súčasnosti vyšetrujeme prepojenie oboch incidentov,“ dodal hovorca.

Rakúska polícia zadržala v súvislosti s napadnutím štyroch ľudí vo Viedni 23-ročného muža. Hovorca polície Patrick Maierhofer vo štvrtok uviedol, že podozrivého zatkli krátko po tom, ako bodol 20-ročného muža, ktorého v stredu hospitalizovali s vážnymi zraneniami.

Polícia vyšetruje, či je podozrivý zodpovedný aj za napadnutie 67-ročného muža, 56-ročnej ženy a ich 17-ročnej dcéry, ktorých takisto previezli do nemocnice so život ohrozujúcimi zraneniami. Rodinu napadol útočník nožom na Praterstrasse približne hodinu pred útokom na spomínaného mladíka. Bližšie informácie o obetiach či páchateľovi zatiaľ nie sú známe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom