Muž zrazil 30-ročného motocyklistu, utrpel vážne zranenia

Nehoda, motorka, auto
Foto: SITA/KR PZ Banská Bystrica

BRATISLAVA/ KRÁSNO NAD KYSUCOU 27. augusta (WEBNOVINY) – Vážna dopravná nehoda sa stala dnes predpoludním na ceste I/11 v katastri mesta Krásno nad Kysucou.

Ako uviedla žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, 58-ročný vodič na vozidle OMV Fiat Doblo jazdiaci v smere Čadca – Žilina pri prechádzaní prehľadnej mierne ľavotočivej zákruty v miernom stúpaní s vozidlom zašiel za pravý okraj vozovky a pri otáčaní prehliadol zo smeru od Čadce motocyklistu, čím mu nedal prednosť v jazde.

Tridsaťročný motocyklista aj napriek brzdeniu zrážke s vozidlom zabrániť nedokázal. Po náraze spadol na vozovku a narazil do ľavého boku vozidla Fiat. Pri dopravnej nehode utrpel motocyklista ťažké zranenia s doposiaľ nespresnenou dobou liečenia.

Alkohol u vodiča Fiatu zistený nebol. Hmotná škoda na vozidlách je odhadnutá na približne 5 000 eur. Prípad na mieste prevzala vyšetrovateľka, ktorá začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Okolnosti dopravnej nehody, ako aj mieru zavinenia polícia vyšetruje.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom