MVRR SR na Konzervatívny inštitút nereaguje

Igor Štefanov

BRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) – Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja, ktoré zaplatilo podľa Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika zo všetkých rezortov za webstránky operačných programov najviac peňazí, nebude na tieto informácie reagovať. Ako dôvod uviedla hovorkyňa ministerstva Linda Vaškovičová „prebiehajúcu kontrolu.“ Analytici inštitútu na dnešnej tlačovej besede informovali, že rezort výstavby bol jediný z oslovených riadiacich orgánov, ktorý na prvú žiadosť o informácie reagoval „obštrukčne a odmietol odpovedať.“ Podľa Ivana Kuhna z Konzervatívneho inštitútu to odôvodnilo ministerstvo tým, že nie je zrejmé, či má záujem o odpoveď on ako fyzická osoba alebo inštitút ako právnická osoba. „Je to zaujímavé, lebo žiadosť bola úplne identická ako sme poslali na ostatné riadiace orgány a tie odpovede bez problémov podali,“ poznamenal.

Ako Kuhn ďalej informoval, na druhú žiadosť rezort výstavby v jednom prípade poskytol požadované informácie a v troch ďalších prípadoch ich odmietol sprístupniť pre kontrolu súvisiacu s využívaním fondov Európskej únie, lebo požadované dokumenty nemá k dispozícii. „Je zvláštne, že na ministerstve nemajú kópie dokumentov aspoň v elektronickej podobe,“ skonštatoval Kuhn. „Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja nebude komentovať agendu Konzervatívneho inštitútu,“ zareagovala Vaškovičová.

Konzervatívny inštitút dnes zverejnil analýzu, podľa ktorej rezort výstavby vedie v rebríčku najdrahších webstránok operačných programov. Podľa informácií inštitútu za stránku Regionálneho operačného programu www.ropka.sk zaplatil 2 298 000 korún (76 279 €) bez DPH a za stránku Národného strategického operačného rámca 2 240 000 korún (74 354 €). Vyše milióna zaplatil aj za ďalšie dve stránky operačných programov. Ministerstvo zdravotníctva však napríklad za dve webstránky operačných programov zaplatilo 145 000 korún (4 813 €). Ich kvalita je podľa IT experta Ondreja Jombíka porovnateľná a ide o úplne bežné internetové stránky.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika