Mýty, pravdy a odporúčania o práčkach a sušičkách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bez názvu
Foto: MôjDom

Čo je pravda na mýtoch?

Podľa niektorých názorov je sušička zbytočný spotrebič. Stačí šnúra či sušiak na bielizeň.

Jaroslav Holcman, LG: „Je pravda, že sušenie bielizne v sušičke nemusí vyhovovať každému. Väčšinou si ju kúpia ľudia, ktorí počas zimných mesiacov nemajú kde sušiť bielizeň. Obľubujú ich najmä mamičky, ktorým uľahčujú starostlivosť o deti. Benefitom, ktorý oceníte, je aj rýchlosť sušenia.“

Bez názvu
Foto: MôjDom

Sušička poškodzuje vlákna horúcim vzduchom – bielizeň stráca na kvalite a blednú farby.

Richard Adame, Electrolux: „Moderné sušičky majú inteligentné funkcie, ktoré predchádzajú poškodzovaniu vlákien oblečenia. Technológia sušičiek s tepelným čerpadlom umožňuje sušiť aj najjemnejšie textílie. Vďaka technológii kontroly teploty, a najmä zostatkovej vlhkosti a postupného ochladzovania zostane oblečenie nepoškodené. Pri správnom naplnení sušičky sa bielizeň nemôže zamotať ani poškodiť. Treba si dobre všímať informačné štítky na oblečení. Navyše, v sušičke sa bielizeň nepresušuje. Presušená bielizeň (pri klasickom sušení na slnku) sa ťažko žehlí, teplotu žehličky treba nastaviť na vyšší stupeň, a tým sa poškodzujú vlákna.“

Prevádzka sušičky je finančne náročná.

Martin Rončák, Whirlpool: „Staršie modely sušičiek boli skutočne náročné na spotrebu elektrickej energie. Súčasné modely s tepelným čerpadlom dokážu vysušiť bielizeň pri nižších teplotách, vďaka čomu sa znížila spotreba. Sušička v energetickej triede A –40 % pri 9-kilogramovej náplni spotrebuje necelé 2 kWh, čo predstavuje náklad necelých 15 centov. Napríklad tričká po vytiahnutí zo sušičky netreba žehliť, pred skladaním ich stačí jednoducho vyhladiť rukou. To šetrí energiou, ktorú by inak spotrebovala žehlička.“

Celý článok si môžete prečítať tu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať