Na Broadwayi chystajú muzikál o Charliem Chaplinovi

Charlie Chaplin
Obrovské portréty ukážky z filmov legendárneho Charlieho Chaplina Zlatá horúčka a Moderné časy na 14-poschodvých obytných domoch v štvrti Gilamont vo švajčiarskom meste Vevey. Chaplin žil vo Švajčiarsku 26 rokov a zomrel v spánku v Corsier-sur-Vevey 24. decembra 1977. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 31. januára (WEBNOVINY) – Hviezda nemého filmu Charlie Chaplin sa stane témou nového broadwayského muzikálu. Projekt Becoming Chaplin, inšpirovaný životom fúzatej hollywoodskej hviezdy, uvedú na Broadwayi v sezóne 2012-2013. Produkciu muzikálu o ikonickom hercovi budú mať na starosti Bob a Mindy Richovci spolu s Johnom a Claire Caudwellovcami.

Hudbu k projektu napíše Christopher Curtis, zatiaľ čo libreto vytvorí Thomas Meehan, ktorý má na konte úspešné muzikály ako Producenti či Hairspray. Réžie a choreografie sa ujme Warren Carlyle. Herecké obsadenie pripravovaného projektu zatiaľ nie je známe.

Charlie Chaplin sa narodil v roku 1889 v Londýne. Pred koncom prvej svetovej vojny sa stal vďaka nemým filmom najväčšou filmovou hviezdou na svete. Počas svojej kariéry nakrútil okolo 90 snímok, medzi najznámejšie z nich patria Kid (1921), Zlaté opojenie (1925), Svetlá veľkomesta (1931), Diktátor (1940) či Svetlá rámp (1952).

Informácie pochádzajú z webstránky www.thewrap.com.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Charlie Chaplin