Na cestách zahynulo v tomto roku menej ľudí ako vlani

Auto_nehoda
Foto: SITA/KRPZ Košice

BRATISLAVA 18. novembra (WEBNOVINY) – Za 45 týždňov tohto roku prišlo o život pri dopravných nehodách 254 ľudí, čo je o 20 menej ako v rovnakom období minulý rok. Z nich bolo 52 chodcov, 27 motocyklistov a 22 cyklistov.

V rovnakom období pred rokom zahynulo pri dopravných nehodách 60 chodcov, 27 motocyklistov a 15 cyklistov. Agentúru SITA o tom informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

V nedeľu si pripomíname Svetový deň na pamiatku obetí havárií na cestách, ktorý na tretiu novembrovú nedeľu vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia.

„Efektívnym plánovaním činnosti sa nám neustále darí znižovať počet dopravných nehôd, a to aj s účasťou chodcov. Ide o najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky, preto sa každému ušetrenému životu chodcov tešíme,“ uviedol Slivka.

Doposiaľ evidujú v tomto roku o 23 usmrtených chodcov menej ako v celom minulom roku. „Zníženie počtu dopravných nehôd s účasťou chodcov je jednou z hlavných priorít v tejto oblasti výkonu služby dopravnej polície. Kým za celý minulý rok ich bolo 75, tento rok zahynulo pri dopravných nehodách doposiaľ 52 chodcov,“ ozrejmil policajný hovorca.

„Veľkosť a miera následkov dopravných nehôd na životoch a zdraví zodpovedá veľkosti a miere našej disciplinovanosti na cestách,“ uviedol riaditeľ odboru dopravnej polície policajného prezídia Milan Hamar. Podľa neho sa polícia teší z narastajúcej ohľaduplnosti účastníkov cestnej premávky, „ktorá je zárukou, že sa pri štedrovečernom stole a novoročnom prípitku zídu s rodinami všetci jej členovia“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom