Na cyklistických MSJ zlato pre Stuyvena a Callovio

MOSKVA 9. augusta (WEBNOVINY) – Majstrom sveta juniorov v pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom na ceste sa v nedeľu v Moskve na spoločnom mládežníckom šampionáte tohto odvetvia cyklistiky i dráharov pod hlavičkou UCI na trati dlhej 135 km za 3:25:28 h stal Belgičan Jasper Stuyven. V šprinte skupinky deviatich jazdcov, ktorí oficiálne finišovali v rovnakom čase, si zostávajúce medaily vybojovali Francúz Arnaud Demare a Rakúšan Marco Haller.

Zo štvorice slovenských reprezentantov jednoznačne najlepšie skončil Johan Schwabik, a to na 37. mieste s odstupom 24 sekúnd. Milan Jurčo (+6:37 min) obsadil 71. pozíciu, Tomáš Gríger (+9:35) finišoval na 76. priečke a Filip Filipčík odstúpil. Klasifikovaných bolo 94 účastníkov.

Medzi dievčatami na trati 81 km za 2:25,05 h triumfovala Talianka Rossella Calloviová. Druhá v rovnakom čase ako víťazka skončila Francúzka Pauline Ferrandová-Prévotová a tretia bola ďalšia pretekárka z Apeninského polostrova Susanna Zorziová (+4 s). Štartovalo 61 jazdkýň, dokončilo 55. Slovensko nemalo zastúpenie.

Výsledky:

CHLAPCI (135 km):

1. Jasper Stuyven (Belg.) 3:25:28 h, 2. Arnaud Demare (Fr.), 3. Marco Haller (Rak.), 4. Romain Guillemois (Fr.), 5. Daniel Alexandre Freitas (Portug.), 6. Dean de Bie (Belg.) – všetci rovnaký čas ako víťaz,… 37. Johan Schwabik +34 s, 71. Milan Jurčo +6:37 min, 76. Tomáš Gríger +9:35, Filip Filipčík (všetci SR) nedokončil

DIEVČATÁ (81 km):

1. Rossella Calloviová (Tal.) 2:25:05 h, 2. Pauline Ferrandová-Prévotová (Fr.) – rovnaký čas ako víťazka, 3. Susanna Zorziová (Tal.) +4 s, 4. Larisa Pankovová (Rus.) +8, 5. Elena Cecchiniová (Tal.), 6. Kaat Hannesová (Belg.) – obe +1:28 min