Na Fakulte masmédií PEVŠ otvoria galériu Karola Kállaya

Bez názvu
Karol Kállay Foto: SITA

BRATISLAVA 19. septembra (WBN/PR) – Pre študentov Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy v Bratislave sa akademický rok 2013/2014 začne netradične. Čaká ich niekoľko nevšedných podujatí a zaiste i nevšedných zážitkov.

Už slávnostné otvorenie nadchádzajúceho akademického roka bude v mnohom výnimočné. Uskutoční sa 23. septembra o 15.00 hodine v aule školy na Tematínskej ulici č. 10 v bratislavskej Petržalke za účasti viacerých vzácnych hostí – ministra školstva Dušan Čaploviča, ministra spravodlivosti Tomáš Boreca, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša, primátora Hlavného mesta Bratislava Milana Ftáčnika a ďalších.

CENA DEKANA

Súčasťou otvorenia nového akademického roka bude udelenie cien dekana fakulty najlepším pedagógom, pracovníkom a spolupracovníkom fakulty za celoživotné dielo, publikačnú činnosť, umeleckú tvorbu, vedecko-výskumnú činnosť a mimoriadne zásluhy. Zvláštnosťou sú i pripravené hodnotné kultúrne vstupy, ktoré umocnia výnimočnosť chvíle.

OTVORENIE GALÉRIE K. KÁLLAYA

Ďalším nevšedným podujatím toho dňa bude slávnostné otvorenie galérie vo vstupných priestoroch budovy školy, ktorej iniciátorom je dekan Fakulty masmédií PEVŠ profesor Jozef Leikert. Galéria je pomenovaná po významnom slovenskom fotografovi Karolovi Kállayovi, ktorý svojou umeleckou tvorbou prekročil hranice Slovenska a výrazne sa zapísal medzi svetových fotografov. Galéria Karola Kállaya ponúkne príležitosť vystavovať renomovaným domácim a zahraničným fotografom, ale bude i miestom na prezentáciu najlepších fotografických prác študentov školy. Otvorená bude v čase prevádzky budovy pre študentov, návštevníkov školy a širokú verejnosť.

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ K. KÁLLAYA, PREZENTÁCIA KNIHY J. SVÁKA

Prvým podujatím v novej galérii školy bude výstava fotografií Karola Kállaya pod názvom Franz Kafka a Praha. Vernisáž sa uskutoční po slávnostnom otvorení galérie a je spojená s odhalením najlepšej študentskej fotografie mesiaca a prezentáciou knihy rektora PEVŠ profesora Jána Sváka Odporúčané právo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Franz KafkaKarol Kállay
Firmy a inštitúcie PEVŠ Paneurópska vysoká škola