Na Frequency festivale budú aj Bush, Hot Chip a Miike Snow

Bez názvu
Britská alternatívno-rocková skupina Bush Foto: pinas.net

BRATISLAVA 12. apríla (WEBNOVINY) – Organizátori 12. ročníka rakúskeho hudobného festivalu Frequency, ktorý sa bude konať 16. až 18. augusta v St. Pöltene, zverejnili ďalších 22 účinkujúcich.

Na podujatí sa predstaví londýnska alternatívno-rocková formácia Bush združená okolo speváka Gavina Rossdalea, švédska indie-popová kapela Miike Snow a ďalšia londýnska skupina Hot Chip, ktorá na Frequency vystúpila aj v roku 2010.

V Dayparku sa pred fanúšikov postaví aj anglická indie-rocková kapela The Maccabees, newyorská formácia The Drums, známa najmä hitom Let’s Go Surfing, či švédska garage rocková skupina The Hives.

Americké zoskupenie The Dandy Warhols na Frequency festivale predstaví novú štúdiovú nahrávku This Machine, ktorá vyjde 24. apríla, londýnska folk-rocková formácia Dry The River zahrá kúsky z albumového debutu Shallow Bed (2012) a eponymný tretí štúdiový album predstaví 30-ročná írska hudobníčka Wallis Bird.

Na 12. ročníku festivalu vystúpia v Dayparku aj We Were Promised Jetpacks, Ane Brun, Lissie, Niki & The Dove, Bob Mould, Alt J a Giantree. V rámci programu Nightparku na zoznam účinkujúcich v stredu pribudli Feed Me, Kill The Noize, Gudrun Von Laxenburg, Redex, 17th Boulevard a Wred.

Už skôr sú na Frequency festivale potvrdené vystúpenia interpretov ako The Cure, Korn, Placebo, The Killers, The Black Keys, The XX, Noel Gallagher’s High Flying Birds, Bloc Party, Wilco, Yellowcard, The Cribs, Ed Sheeran, Enter Shikari, Glasvegas, The Subways, Fixers, Beatsteaks, Sportfreunde Stiller, Parov Stelar band, Saint Etienne či Milow.

V nočnej časti festivalu zase vystúpia Paul Kalkbrenner, Modeselektor, Camo & Krooked, Benga, Andy C & MC GQ, Flux Pavilion, Zombie Nation, Modestep, Moguai či Magnetic Man.

Kompletný line-up organizátori predstavia do konca mája.

Permanentka na Frequency festival stojí v predpredaji v sieti Eventim 136 eur. VIP vstupenka sa dá kúpiť za 220,50 eura. Denná kapacita areálu je aj tento rok 45-tisíc ľudí.

St. Pölten je od Bratislavy vzdialený 150 kilometrov, približne 90 minút cesty autom.

Informácie zverejnila webová stránka frequency.at.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ed Sheeran