Na konferencii ITAPA aj najdlhšie úradujúci estónsky premiér

Foto: ITAPA

BRATISLAVA 13. mája (WBN/PR) – Prvýkrát od volieb predstaví staronová elita eGovernmentu verejnosti svoje digitalizačné plány na Jarnej konferencii ITAPA v Grand Hoteli River Park už 9. júna 2016. Program podujatia otvorí kľúčovým príhovorom Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície, dnes už so zásadne posilnenými kompetenciami.

Keďže od júla preberá Slovensko prvýkrát v histórii úlohu predsedníckej krajiny Rady EÚ, na jarnej konferencii ITAPA prevezme symbolickú líderskú štafetu. S osobným posolstvom nám ju príde okrem Holanďanov odovzdať aj viceprezident Európskej komisie Andrus Ansip, zodpovedný za budovanie jednotného digitálneho trhu a zároveň bývalý, najdlhšie úradujúci estónsky premiér.

Jednotný digitálny trh je momentálne doménou nielen Bruselu, ale aj Slovenska, keďže si ho stanovilo ako jednu z prioritných tém v predsedajúcom období. So zvyšujúcim sa využívaním elektronických služieb a digitálneho obsahu bude Európska únia konfrontovaná nielen s úspešnými globálnymi platformami a sieťami… Bude konkurovať USA?

Na jarnej konferencii ITAPA sa okrem týchto tém prvýkrát verejne skonfrontujú aj predstavy a názory oficiálnej špičky eGovernmentu a predstaviteľov platformy Slovensko.Digital. Šéf sekcie informatizácie z MF SR Pavol Bojňanský, šéf ITAS Mário Lelovský, ako aj ďalší odborníci z IT komunity, pokryjú všetky dôležité aspekty tvorby digitalizačných projektov v novom období a debatovať sa bude o nich v Okrúhlom diskusnom stole.

To všetko a oveľa viac zažijete na Jarnej konferencii ITAPA – mieste, kde sa tvorí budúcnosť.

Program na www.itapa.sk, do pondelka 16. mája 2016 sa môžete registrovať so zľavou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrus AnsipPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Medzinárodný kongres ITAPA