Aktualizované: Na Kuchajde sa už môže kúpať, hygienik povolil prevádzku do 31. augusta

BRATISLAVA: Zákaz kúpania na Kuchajde
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd.
  • aktualizované 25. júna 12:09

BRATISLAVA 25. júna (WebNoviny.sk) – Prírodné kúpalisko Kuchajda v bratislavskom Novom Meste má vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie. Rozhodol o tom regionálny hygienik, prevádzku počas tohtoročnej kúpacej sezóny povolil do 31. augusta.

Zákaz platil aj vlani v lete

Výsledky opakovaného odberu vody z polovice júna tohto roka vyhoveli požiadavkám na kvalitu vody i požiadavkám na prevádzku prírodného kúpaliska.

Agentúre SITA rozhodnutie hygienika poskytla hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v hlavnom meste SR Bratislave Katarína Nosálová. Informácie o kúpaliskách a kvalite vody na kúpanie v Bratislavskom kraji uverejňuje úrad na webovej stránke www.ruvzba.sk

Na prírodnom kúpalisku pre nevyhovujúcu kvalitu vody v minulých rokoch viackrát zakázali kúpanie. Zákaz kúpania platil aj vlani v lete, začiatkom augusta. Vyhlásili ho na základe výsledkov rozboru vzoriek vody, ktoré z jazera odobrali 24. júla a opakovane 31. júla. Rozbory vtedy preukázali zhoršenie mikrobiologickej kvality vody v ukazovateli črevné enterokoky.

Letné kino na Kuchajde

Prírodné kúpalisko Kuchajda je rekreačný, kultúrny a športový areál, ktorý vybudovali v priestore bývalého štrkoviska. Kúpacia sezóna sa na Kuchajde sa začína pravidelne v polovici júna. V areáli Kuchajdy sú návštevníkom k dispozícii prezliekarne, sprchy a zariadenia pre osobnú hygienu. Vstupné sa do areálu neplatí.

Správcom areálu je mestská časť Bratislava – Nové Mesto. Samospráva v areáli pravidelne otvára i uzatvára Kultúrne leto, ktoré býva v Novom Meste každý rok od júla do septembra. Program tvoria zábavné rodinné dopoludnia, detské atrakcie, súťaže i tombola. Program vždy vyvrcholí koncertami hudobných skupín i spevákov.

Súčasťou kultúrneho leta v Novom Meste je tento rok už tradične aj Letné kino na Kuchajde. Amfiteáter sa nachádza v areáli prírodného kúpaliska Kuchajda. Prvé premietanie bude v stredu 27. júna o 21:30. Organizátori pripomínajú, aby si ľudia so sebou priniesli deky na sedenie, teplé oblečenia a repelent proti komárom.

V letnom období chce mestská časť venovať pozornosť aj športovým a pohybovým aktivitám, jednou z nich je Letná joga na Kuchajde. Cvičenie bude každý letný pondelok a stredu v areáli Kuchajdy. Cvičenia sú vždy od 17:45 do 18:45 a vstup je zdarma. Viac informácií nájdu záujemcovia na stránke Nového Mesta na adrese www.banm.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom