Na Mariánskej hore sa s transparentom pokúsia o rekord

Mariánska púť
Foto: Archívne foto SITA/Ivan Fleischer

LEVOČA 6. júla (WEBNOVINY) – Na Mariánskej hore v Levoči sa od dnešného podvečera od 18:00 do nedele do 12:00 pokúsia organizátori Národného pochodu za život o dosiahnutie a zápis slovenského rekordu v zavesení najdlhšieho nápisu.

Nápis je dlhý 112 metrov a široký tri metre a nesie text „NÁRODNÝ POCHOD ZA ŽIVOT, KOŠICE 22.9.13“.

Najdlhší nápis je striekaný sprejom. Ako informoval agentúru SITA hovorca Národného pochodu za život Tomáš Kováčik, výroba nápisu, teda zošitie látky, nákres, striekanie a šitie pútok trvalo štyrom ľudom dva týždne.

Na výrobu nápisu bolo použitých 33 litrov farby. „Veríme, že aj týmto spôsobom propagácie sa nám podarí v septembri pritiahnuť do Košíc viac mladých ľudí nielen z východného Slovenska“, dodal Tomáš Kováčik.

Národný pochod za život, ako najvýznamnejšie podujatie svojho druhu na Slovensku, sa bude po prvý krát konať s celoslovenskou pôsobnosťou. Lokálne pochody za život sa v rôznych mestách konali v marci, z nich najväčší mal názov Bratislava za život a zúčastnilo sa ho 2000 najmä mladých ľudí.

Organizátori septembrového pochodu očakávajú účasť niekoľko desiatok tisíc pochodujúcich, ktorí vyjadria podporu ochrane života od počatia až po prirodzenú smrť a premenia Košice na Európske hlavné mesto kultúry života.

Pripravené budú aj sprievodné podujatia – prednášky, workshopy, diskusie, koncerty či omše so všetkými slovenskými biskupmi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom