Na morskom dne našli jedno telo a trosky zmiznutého lietadla, v ktorom bol futbalista Emiliano Sala

Emiliano Sala
Fotografia argentínskeho futbalistu Emiliana Salu, ktorý zahynul pri páde lietadla do mora a ktorého si uctili pred zápasom vo francúzskom Nantes. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 4. február, 15:12

LONDÝN 4. februára (WebNoviny.sk) – Dva týždne po tom, ako nad Lamanšským prielivom zmizlo z radarov lietadlo, na ktorého palube bol aj argentínsky futbalový útočník Emiliano Sala, našli na morskom dne trosky tohto stroja.

Prostredníctvom konta na twitteri o tom po návrate na ostrov Guernsey informoval americký špecialista na vyhľadávanie vrakov David Mearns.

Lietadlo identifikovali pomocou sonaru

Deň po jeho objavení zverejnil web Sky Sports rovnako ako aj ďalšie svetové médiá fotografiu vraku lietadla, v ktorom sa podľa najnovších informácií od pátracieho tímu nachádza aj jedno jasne viditeľné telo.

V lietadle sa okrem Salu nachádzal aj pilot David Ibbotson. „V tejto chvíli je to možno najlepší výsledok, v ktorý sme kvôli ich rodinám dúfali,“ poznamenal Mearns pre britskú televíznu stanicu Sky News.

BBC Sport cituje jeho slová takto: „Jediné, čo k tomu môžem povedať, že na morskom dne približne v hĺbke 63 m sa nachádza veľké množstvo trosiek.“ Doplnil ešte, že lietadlo identifikovali pomocou sonaru a kamier pod vodou. „Zachytili jeho registračné číslo a najväčším prekvapením bolo, že tam bolo takmer celé lietadlo,“ dodal Mearns pre Radio 4´s Today.

Stratilo sa nad Lamanšským prielivom

Emiliano Sala letel ešte 21. januára večer z francúzskeho Nantes do waleského Cardiffu, kde niekoľko dní predtým podpísal kontrakt s tamojším účastníkom anglickej Premier League – tímom City. Súkromné lietadlo PA-46 Malibu sa však nad Lamanšským prielivom stratilo.

Keď prelietavalo nad oblasťou ostrova Guernsey, došlo k prerušeniu spojenia a následne zmizlo z radarov. Oficiálne pátranie po dvojici mužov trvalo tri dni, potom ho príslušné britské úrady ukončili. Salova rodina sa s tým nechcela zmieriť a zorganizovala súkromné pátranie. Jeho vedením poverili práve experta Davida Mearnsa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emiliano Sala