Na MS v plávaní bronz pre Mikulášikovú

Plávanie
Viera Mikulášiková

RIO DE JANEIRO 4. decembra (WEBNOVINY) – Slovenskí zdravotne postihnutí plavci potvrdzujú na majstrovstvách sveta tejto kategórie v krátkom bazéne v brazílskom Riu de Janeiro vysokú kvalitu. Viera Mikulášiková v pretekoch na 50 m voľným spôsobom skončila časom 29,58 s tretia a vybojovala si tak na tomto šampionáte po striebre na 200 m polohové preteky už svoj druhý vzácny kov.

Aj ďalší slovenskí reprezentanti dosahujú pri svojich vystúpeniach lepšie výkony ako sú ich osobné rekordy. Zrakovo postihnutá Karin Petrikovičová zaplávala 50 m v. sp. za 30,65 s a skončila šiesta. Margita Prokeinová v kategórii telesne postihnutých dosiahla na rovnakej trati svoj tohtoročný najlepší čas 39,45 s, čo jej stačilo na 10. miesto. Gabriel Izof posunul svoje osobné maximum na 100 m polohové preteky v rozplavbe na 1:17,24, vo finále dokonca na 1:15,45 a zaradil sa na 7. priečku. Hneď za ním na 8. pozícii doplával Roman Buchta takisto v osobnom rekorde 1:18,78 min. Na 50 m v. sp. si zlepšili osobné rekordy Roman Buchta na 29,15 s, Miroslav Šušnyák na 29,25 s a Michal Beracka na 29,82 s. Na postup do finále to však ani jednému nestačilo.