Na Národnom pamätníku olympionikov pribudlo meno Vladimíra Weissa, tabuľku odkryl jeho syn

Vladimír Weiss
Prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel (vľavo) a Vladimír Weiss (vpravo) mladší počas pietneho aktu odhalenia pamätnej tabuľky strieborného futbalového olympionika z Tokia 1964 Vladimíra Weissa najst., spojeného s pripomenutím pamiatky olympionikov zo Slovenska pri príležitosti blížiaceho sa Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých. Martin, 24. október 2018. Foto: SITA/Milo Fabian

MARTIN 24. októbra (WebNoviny.sk) – Pri Národnom pamätníku olympionikov na Národnom cintoríne v Martine sa v stredu uskutočnil pietny akt na pripomenutie pamiatky člena strieborného futbalového tímu ČSSR z OH 1964 v Tokiu Vladimíra Weissa I., ktorý zomrel v apríli tohto roku vo veku 78 rokov. Informuje o tom oficiálny portál SOV olympic.sk.

Na pietnom akte sa zúčastnilo viac než päťdesiat hostí, medzi nimi aj syn strieborného olympionika, bývalý známy futbalový reprezentant a popredný tréner Vladimír Weiss II. s manželkou, dcéra Zuzana Schwartzová, aj kapitán tímu futbalistov ČSSR z OH 1964 Anton Urban. „Toto je jedna z príležitostí zastaviť sa a uctiť si pamiatku ľudí, ktorí reprezentovali našu vlasť,“ uviedol prezident Slovenského olympijského výboru (SOV) Anton Siekel v krátkom úvodnom slove.

Chcem sa všetkým poďakovať, že ste si sem prišli uctiť jeho pamiatku neďaleko jeho rodiska (pozn. – Vladimír Weiss I., sa narodil vo Vrútkach). Žiaľ, otec sa nedožil ďalšej olympiády v Tokiu, na ktorú sa veľmi tešil,“ povedal Vladimír Weiss II. Tabuľku pripomínajúcu jeho otca odkryl spoločne s Antonom Siekelom a takisto spoločne zavesili na stojan aj veniec Slovenského olympijského výboru.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton SiekelVladimír WeissVladimír Weiss st.
Firmy a inštitúcie SOŠV Slovenský olympijský a športový výbor