Na OH v Tokiu sa predstaví päť slovenských kajakárov, Baláž a Botek budú súťažiť aj v K2 1000 m a K4 500 m

Peter Gelle
Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

Výkonný výbor Slovenskej kanoistiky rozhodol o tom, že na olympijských hrách v Tokiu budú Slovensko reprezentovať piati športovci v troch lodiach.

V K1 1000 m to bude Peter Gelle, ktorý si zopakuje olympijskú účasť z Ria de Janeiro 2016.

Náhradník Zalka

V K2 1000 m sa predstavia Samuel Baláž a Adam Botek a v K4 500 m kvarteto Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek.

Náhradníkom bude Csaba Zalka. Práve Zalka a nie Myšák bol súčasťou bronzovej lode SR na MS 2019 v maďarskom Szegede, kde si Slováci vybojovali olympijskú istotu. Dvojica Baláž – Botek sa ukáže vo dvoch disciplínach (K2 1000 m a K4 500 m).

Iné zloženie ako v Riu de Janeiro

Vlajková loď slovenskej rýchlostnej kanoistiky „káštvorka“ sa v Tokiu predstaví v spolovice inom zložení ako pred piatimi rokmi v Riu de Janeiro, kde Slováci získali strieborné medaily. Vtedy sa však jazdila na OH ešte tisícka a nie päťstovka ako to bude v Tokiu.

Striebornú slovenskú loď v Brazílii tvorili Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka. Aktuálne z tejto zostavy zostali už len Myšák a Vlček, keďže Tarr a Linka už ukončili kariéru. Tridsaťdeväťročný Vlček sa chystá na svoju šiestu olympiádu, čo je rekordné číslo spomedzi slovenských športovcov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam BotekCsaba ZalkaErik VlčekJuraj TarrPeter GelleSamuel BalážTibor Linka