Na pakistanskom trhovisku zabíjala bomba, 16 ľudí pochovajú

Pakistan
Foto: SITA/AP

PEŠÁVAR 17. decembra (WEBNOVINY) – Mestom Džamrúd na severozápade Pakistanu v pondelok otriasol bombový útok, ktorý podľa oficiálnych zdrojov po sebe zanechal 16 mŕtvych a niekoľko desiatok zranených.

Auto naložené výbušninou explodovalo na malom trhovisku pri autobusovej stanici, okresný úrad vzdialený od miesta asi 100 metrov však nebol nijako poškodený. Džamrúd sa nachádza v oblasti pri hranici s Afganistanom, ktorá je známa pôsobením extrémistických skupín naviazaných na Taliban a al-Kájdu.

Predstaviteľ miestnej samosprávy Mutahir Zeb pre tlačovú agentúru AFP uviedol, že výbuch usmrtil najmenej 16 ľudí a ďalších 71 zranil. Výbuch tiež podľa zdrojov AFP zničil najmenej 20 vozidiel.

V sobotu sa päťčlenná skupina samovražedných útočníkov zamerala na letisko v blízkom Pešávare, kde zabila piatich civilistov a vybúrala dieru v obvodovom múre. K incidentu, ktorý si vyžiadal uzavretie letiska, sa prihlásila pakistanská odnož Talibanu. Pakistanská vláda uvádza, že v dôsledku rozšíreného terorizmu v krajine od útokov na Spojené štáty z 11. septembra 2001 zahynulo vyše 35-tisíc ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom