Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rodina
Foto: ilustračné, Thinkstock
16. decembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Na rodinu útočia médiá a blahobyt, píše v liste biskup

BRATISLAVA 17. decembra (WEBNOVINY) – Útoky na rodinu dnes prichádzajú podľa ordinára Ozbrojených síl a Ozbrojených zborov SR Františka Rábeka najmä cez médiá a cez ponuku blahobytu.

Ako napísal pri príležitosti blížiacich sa Vianoc v pastierskom liste, ktorý je distribuovaný vojenskými, policajnými a väzenskými kaplánmi, ak sa chcela Svätá rodina pred 2000 rokmi zachrániť, musela utiecť z dosahu Herodesovej moci.

“Kam môže ujsť dnešná rodina pred týmito ohrozeniami? V globalizovanom svete nejestvuje žiadne zahraničie, kde by nás tieto vplyvy nezasiahli. Nepomôže asi nič iné, ako vybudovanie si obranných mechanizmov a vlastným sebaovládaním musíme dokázať ignorovať zlé mediálne vplyvy, správnym poradím hodnôt musíme uprednostniť hodnoty zdravého rodinného života pred zvodnými ponukami hmotného blahobytu a užívania, ktoré sa nám ponúkajú za cenu obetovania našich záväzkov voči rodine,” vyhlásil biskup Rábek.

Podľa neho v prípade Svätej rodiny konali Jozef a Mária v úplnej zhode, prijímali spoločne cestu do exilu, lebo vedeli, že tá obeta je potrebná pre vyšší cieľ. “Podobne je nevyhnutná jednota a vzájomné pochopenie medzi manželmi, ak si má rodina chrániť svoje hodnoty a odmietať nezdravé mediálne či materiálne vplyvy,” zdôraznil.

Ordinár Rábek zároveň vyzval, aby príslušníci ozbrojených síl mysleli na mnohé rodiny v dnešnom svete, ktoré sú nútené reálne utekať zo svojich domovov a musia žiť ako utečenci v ťažkých podmienkach. “Ak nemôžeme pre nich urobiť iné, aspoň sa za nich modlime a zodpovedne využívajme naše priaznivé okolnosti na dobrý rodinný i osobný život,” konštatoval biskup Rábek.

Odporúčané články

Význam rodiny sa stále viac spochybňuje, obáva sa Figeľ Biskupi sú znepokojení, trápi ich sociálna situácia rodín

Témy

Diskusia

Mohol si založiť | včera 10:51 Ale z lásky k Bohu sa toho zriekol, keď si vybral kňazský stav. Na rozdiel od gynekológa, ktorý nedokáže byť tehotný ani keby chcel. A predsa tým tehotným do ich života podľa teba len kváka a rozkazuje. opakovane do Kány (Galilejskej ?) opakovane kam donútra do kanála? alebo do tela - karnum (carnum) ešte raz si to slovo prečítaj hej rodičia aj kňaz im dajú požehnanie. To nemá nič spoločné že sa im vojna nepáči a vojnu neschvaľujú a boli by radšej, keby ich dieťa nešlo do krvavých bojov, ale zostalo doma
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...