Chlapec v deň svojich 16. narodenín spustil paľbu na škole, zabil dvoch spolužiakov

Strelba na strednej skole
Na strednej škole v meste Santa Clarita v južnej Kalifornii sa strieľalo. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 16. novembra 09:03

Štvrtkovú streľbu na strednej škole v meste Santa Clarita v južnej Kalifornii neprežili dvaja ľudia. Útočníkom bol študent školy, ktorý zabil dvoch spolužiakov a troch ďalších zranil, než obrátil zbraň proti sebe. Stalo sa tak na jeho 16. narodeniny.

Útočník podľahol zraneniam. Informovali o tom úrady s tým, že vyšetrovateľom sa nepodarilo odhaliť motív jeho činu. Nathaniel Tennosuke Berhow zomrel v piatok na následky poranenia hlavy v prítomnosti svojej matky, informovala kancelária losangeleského šerifa.

Mladík podľa vyšetrovateľov pred incidentom neprejavoval sklony k násiliu a nenašli žiadny manifest, denník, či list na rozlúčku, ktorý by udalosti vysvetľoval.

Berhow spustil paľbu okolo 7:30 miestneho času, v deň svojich narodenín, po tom, ako ho doviezli na Saugus High School v Santa Clarite. Záznam z bezpečnostnej kamery ho ukazuje, ako si zložil batoh, vytiahol zbraň a začal strieľať. Podľa vyšetrovateľov počítal rany, vystrelil asi šesťkrát a poslednú guľku nechal pre seba. Útok trval len asi 16 sekúnd.

O život prišli 15-ročná Gracie Anne Muehlberger a 14-ročný Dominic Blackwell. Zranenia utrpeli dve dievčatá vo veku 14 a 15 rokov a 14-ročný chlapec. Ich mená nezverejnili.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom