Na Svetový pohár v Mexiku päť slovenských chodcov

Anton Kučmín
Anton Kučmín Foto: SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) – Na 24. ročníku Svetového pohára v chôdzi v mexickej Chihuahue (15. – 16. 5.) bude Slovensko reprezentovať päť pretekárov, všetci z VŠC Dukla Banská Bystrica. V pretekoch mužov na 20 km sa predstaví Anton Kučmín, päťdesiatku absolvujú Matej Tóth, Miloš Bátovský, Dušan Majdán a na štart súťaže žien na 20 km sa postaví Mária Czaková.

„Hoci nesplnila limit pre účasť na Svetovom pohári, využili sme skutočnosť, že Czaková je momentálne na sústredení v Mexiku až do termínu pretekov a pobytové náklady jednej pretekárky na SP nám hradí IAAF,“ uviedol na margo nominácie na Svetový pohár v Chihuahue ústredný tréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) Vladimír Bezdíček.

Pred dvoma rokmi v ruských Čeboksaroch sa slovenským reprezentantom na SP príliš nedarilo. Najlepšie umiestnenie si vybojoval Matej Tóth na 20 km, ktorý skončil na 17. mieste v osobnom rekorde 1:21:24 h. Na 50 km obsadil Majdán 44. miesto a Kazimír Verkin preteky nedokončil. Czakovú na 20 km klasifikovali v súťaži žien na 63. mieste, Zuzana Malíková pre zdravotné problémy preteky nedokončila.