Na úvod LM víťazstvo Realu i nečakaná remíza Atlét

BRATISLAVA 15. septembra (WEBNOVINY) –

V úvodných zápasoch 1. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2009/2010 sa zrodil pomerne nečakaný výsledok na ihrisku španielskeho Atlética Madrid. Domáci hráči prekvapujúco len remizovali s cyperským šampiónom APOEL Nikózia 0:0. Slovenský futbalista Mário Breška sedel na lavičke hostí počas celého duelu. Zaujímavý priebeh malo stretnutie C-skupiny medzi FC Zürich a Realom Madrid. Španielsky vicemajster už po prvom polčase viedol 3:0. Domácim sa však podarilo zdramatizovať priebeh dvoma gólmi v rozpätí dvoch minút. Zverenci Manuela Pellgeriniho však nenechali nič na náhodu a zásluhou gólov Cristiana Ronalda a striedajúceho Gutiho v závere duelu napokon triumfovali celkom jednoznačne 5:2. Bez problémov zvládol vstup do najprestížnejšej európskej klubovej súťaže aj Bayern Mníchov, ktorý zvíťazil na ihrisku izraelského Maccabi Haifa presvedčivo 3:0. Víťaznú premiéru v európskom pohári číslo 1 má za sebou aj úradujúci nemecký šampión VfL Wolfsburg, ktorý triumfoval na domácej pôde nad CSKA Moskva 3:1. Slovenský reprezentačný obranca pôsobiaci vo Wolfsburgu Peter Pekarík presedel zápas na lavičke náhradníkov. Osemdesiatštyri minút odohral Filip Hološko v drese Besiktasu Istanbul. Ani on však svojím výkonom nepomohol tureckému majstrovi k zisku čo i len jediného bodu. Manchester United totiž zvíťazil na jeho pôde 1:0. O jediný presný zásah sa postaral stredopoliar Paul Scholes. V zostávajúcich stretnutiach remizoval Juventus Turín so Girondins Bordeaux 1:1. Olympique Marseille prehral s AC Miláno v C-skupine 1:2 a v „déčku“ stačil jediný presný zásah Nicolasa Anelku na plný bodový zisk FC Chelsea. Zverenci Carla Ancelottiho zvíťazili nad FC Porto 1:0.

A-skupina:

Maccabi Haifa – Bayern Mníchov 0:3 (0:0)

Góly: 85. a 88. T. Müller, 64. van Buyten, rozhodoval: Škomina (Slovin.), 41 000 divákov

Juventus Turín – Girondins Bordeaux 1:1 (0:0)

Góly: 63. Iaquinta – 75. Plašil, rozhodoval: Övrebö (Nór.), 30 000 divákov

B-skupina:

Besiktas Istanbul – Manchester United 0:1 (0:0)

Gól: 77. Scholes, rozhodoval: Rizzoli (Tal.), 30 000 divákov

VfL Wolfsburg – CSKA Moskva 3:1 (2:0)

Góly: 36., 41. a 87. Grafite (druhý z pok. kopu) – 77. Dzagojev, rozhodoval: Lannoy (Fr.), 25 017 divákov

C-skupina:

FC Zürich (Švajč.) – Real Madrid (Šp.) 2:5 (0:3)

Góly: 63. Margairaz (z pok. kopu), 65. Aegerter – 27. a 90. C. Ronaldo, 34. Raúl, 45. Higuaín, 90.+ Guti, rozhodoval: Martin Atkinson (Angl.)

Olympique Marseille (Fr.) – AC Miláno (Tal.) 1:2 (0:1)

Góly: 47. Heinze – 27. a 74. F. Inzaghi, rozhodoval: Claus Bo Larsen (Dán.)

D-skupina:

FC Chelsea (Angl.) – FC Porto (Portug.) 1:0 (0:0)

Gól: 47. Anelka, ČK: 90.+ Fernando (Porto) po druhej žltej, Rozhodoval: Konrad Plautz (Rak.)

Atlético Madrid (Šp.) – APOEL Nikózia (Cypr.) 0:0

Rozhodoval: Craig Thomson (Škót.)