Nadal na RG postúpil do 3. kola. González vypadol

Nadal

PARÍŽ 28. mája (WEBNOVINY) – Štvornásobný víťaz druhého grandslamového tenisového turnaja roka Roland Garros v Paríži Rafael Nadal postúpil na tohtoročnom podujatí pri Buloňskom lesíku už do 3. kola, keď si bez väčších problémov poradil s Horaciom Zeballosom z Argentíny za 105 minút 6:2, 6:2, 6:3. Stretnutie sa malo pôvodne hrať už vo štvrtok, pre dážď a zlé počasie ho presunuli na piatok. Nadal stratil v prvých dvoch kolách na parížskej antuke len 13 gemov. So svetovou štyridsaťštvorkou urobil len 12 nevynútených chýb a raz stratil svoje podanie v siedmej hre tretieho setu. Ďalšie dva gemy však bez problémov vyhral a pre 25-ročného Zeballosa, nováčika roka 2009 na okruhu ATP, sa jeho premiéra v hlavnom pavúku Roland Garros skončila.

Nadal sa môže stať po Björnovi Borgovi druhým mužom histórie, ktorý vyhrá Roland Garros päťkrát. Švédovi sa to v minulosti podarilo dokonca šesťkrát. Španiel začal tento rok svoju novú víťaznú šnúru na parížskych kurtoch. Od začiatku kariéry do vlaňajšieho zápasu 4. kola so Švédom Robinom Söderlingom vyhral 31 duelov. Po piatku má na grandslamovej antuke bilanciu 33 výhier a 1 prehra, najbližšie ho čaká Austrálčan Lleyton Hewitt.

Do 3. kola postúpil prekvapujúco aj nenasadený Oleksandr Dolgopolov z Ukrajiny, ktorý zdolal turnajovú dvanástku Fernanda Gonzáleza z Čile 6:3, 6:4, 6:3. Vo svetovom rebríčku 56. hráč dosiahol prvý triumf v kariére nad tenistom z prvej dvadsiatky. Dolgopolov hrá na svojom prvom grandslame. González bol v Paríži pred rokom semifinalistom, na Australian Open 2007 si zahral vo finále.

Piaty rok po sebe si v treťom kole Roland Garros zahrá aj Srb Novak Djokovič. Nasadená trojka zdolala Japonca Keia Nišikoriho 6:1, 6:4, 6:4. Djokovič je dvojnásobným semifinalistom z Paríža, vlani však bolo tretie kolo jeho posledným. Dvadsaťtriročný tenista síce urobil v zápase 24 nevynútených chýb, vrátane deviatich dvojchýb, ale v rozhodujúcich chvíľach dokázal získať dôležité body. Nišikoriho podanie získal celkovo šesťkrát. Vo svetovom rebríčku 246. Japonec sa pokúša vrátiť späť na lepšie pozície po zranení pravého lakťa spred roka.

Obhajca titulu Roger Federer má už istotu osemfinálového 4. kola a v Paríži ešte nestratil tento rok ani set. Najvyššie nasadený Švajčiar si na antuke v piatok v zápase 3. kola poradil s nemeckým kvalifikantom Julianom Reisterom 6:4, 6:0, 6:4. Federer v zápase nečelil brejku súpera, zahral 34 víťazných úderov. Reister vďaka favoritovej dvojchybe ešte prvý mečbal odvrátil, ale na Švajčiarov víťazný forhend už potom nestačil.