Najaktívnejší Smerák je Brixi, platí nováčikovskú daň

Najaktívnejším poslancom Smeru-SD v predkladaní zákonov v NR SR je Otto Brixi. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) – Najaktívnejším poslancom Smeru-SD v predkladaní zákonov v NR SR je Otto Brixi. V tomto volebnom období predložil do parlamentu 22 návrhov zákonov alebo ich noviel. Napriek tomu, že je vládny poslanec, so všetkými návrhmi nepochodil. Zákonodarný zbor mu ich schválil 13.

„Som veľmi rád, že mi darí v parlamente predkladať také zákony, ktoré pozitívnym spôsobom ovplyvňujú životy ľudí na Slovensku a pomáhajú napĺňať sociálny rozmer nielen súčasnej slovenskej vlády, ale aj parlamentu. Nováčikovská parlamentná daň si vypýtala, že nie všetky legislatívne nápady či iniciatívy dua Brixi a Martvoň boli prijaté,“ povedal Brixi tento týždeň pre agentúru SITA s tým, že je to však motivujúci faktor do budúcna, aby tých pozitívnych zmien v našej krajine mohlo byt ešte omnoho viac. Brixi vo svojej aktivite a snahe poľaviť nechce. „Ak bude možnosť, chcem ju naopak posunúť v prospech občanov ešte na vyšší level,“ vyhlásil.

Foto: archívne, SITA/Ján Slovák

Druhým najaktívnejším poslancom v predkladaní legislatívnych návrhov je Anton Martvoň. Ten predložil do parlamentu 17 návrhov, z ktorých mu prešlo 10. „Do parlamentu som prišiel s úmyslom pracovať pre ľudí a súčasťou toho je aj legislatívna činnosť, ktorá môže pomáhať ľuďom. Som rád, že Smer mi nechal priestor na legislatívnu prácu a tým aj na pomoc ľuďom, čo reálne v praxi pomáha,“ povedal Martvoň dnes pre agentúru SITA.

Prvú trojicu najaktívnejších poslancov Smeru-SD uzatvára Richard Raši, ktorý sa ako navrhovateľ podpísal pod jedenásť noriem, schválených bolo osem. Brixi s Martvoňom a Rašim viacero návrhov predložili spoločne. Naopak 19 poslancov Smeru-SD neprišlo v tomto volebnom období do parlamentu s vlastným návrhom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton MartvoňOtto BrixiRichard Raši
Firmy a inštitúcie SMER-SD