Najlepšiu basovú linku v histórií má pieseň Hysteria od Muse

Muse
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 1. novembra (WEBNOVINY) – Najlepšiu basovú linku všetkých čias má pieseň Hysteria od britskej kapely Muse. V hlasovaní o tom rozhodli čitatelia portálu Musicradar.com.

Na druhom mieste rebríčka sa umiestnila skladba YYZ od skupiny Rush.

Tretí sú Queen so známou piesňou Another One Bites The Dust a zároveň obsadili spolu s Davidom Bowiem aj štvrtú priečku so skladbou Under Pressure. V prvej desiatke sa objavili aj piesne Pink Floyd, Michaela Jacksona, Metallicy či Tool.

Muse v zložení Matthew Bellamy, Christopher Wolstenholme a Dominic Howard vo svojej tvorbe spájajú alternatívu s hard rockom, progresívnym rockom, klasickou hudbou a elektronikou.

Vydali dosiaľ päť štúdiových albumov – Showbiz (1999), Origin of Symmetry (2001), Absolution (2003), Black Holes and Revelations (2006) a The Resistance (2009). Na svojom konte majú množstvo ocenení, ako napríklad päť MTV Europe Music Awards, päť Q Awards, osem NME Awards, dve BRIT Awards, štyri Kerrang! Awards a jednu MTV Video Music Award.

Za nahrávku The Resistance získali v roku 2011 cenu Grammy v kategórii Najlepší rockový album. Momentálne pracujú na šiestom štúdiovom albume, ktorý by mal vyjsť koncom roka 2012.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.nme.com

Hysteria – Muse

Rebríček desiatich najlepších basových liniek všetkých čias:

1. Muse – Hysteria

2. Rush – YYZ

3. Queen – Another One Bites The Dust

4. Queen a David Bowie – Under Pressure

5. Pink Floyd – Money

6. Metallica – Orion

7. Michael Jackson – Billie Jean

8. Yes – Roundabout

9. The Who – My Generation

10. Tool – Schism

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David BowieMatthew BellamyMichael Jackson