Najmladším víťazom pretekov WRC v histórii sa stal len 20-ročný Fín Kalle Rovanperä

Kalle rovanpera facebook.jpg

Fínsky jazdec Kalle Rovanperä na toyote sa stal víťazom Rely Estónska, siedmeho podujatia majstrovského seriálu WRC. Okrem toho, že si pripísal prvý kariérny triumf, vo veku 20 rokov a 291 dní sa stal najmladším víťazom podujatia pod hlavičkou WRC.

Doterajším najmladším víťazom bol iný Fín Jari-Matti Latvala, ktorý v roku 2008 vyhral Rely Švédska vo veku 22 rokov a 313 dní.

Zaujímavý fakt

Ešte jeden zaujímavý fakt sa spája s fínskym mladíkom Rovanperäm. Jeho otec Harri Rovanperä vyhral v roku 2001 Rely Švédska, a tak sa stali historicky prvou rodinou s dvoma víťazmi pretekov v rámci majstrovského seriálu v rely športe.

Po 24 rýchlostných skúškach na Rely Estónska a odjazdených 314 km mal Rovanperä v cieli o 59,6 s rýchlejší čas ako Ír Craig Breen na hyundaii.

Celkovo je Fín štvrtý

Tretí skončil s odstupom 1:12,4 min Belgičan Thierry Neuville rovnako na vozidle značky Hyundai i20. Na čele šampionátu WRC po siedmich z dvanástich plánovaných pretekov je Francúz Sébastien Ogier so ziskom 148 bodov.

Druhý je so 111 bodmi Walesan Elfyn Evans a tretí s 96 bodmi Belgičan Thierry Neuville. Fínsky mladík Rovanperä je s 82 bodmi na štvrtom mieste. Najbližšie sa karavána WRC zastaví v polovici augusta v Belgicku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jari-Matti LatvalaKalle Rovanperä