Najstaršia džezová kapela oslavuje 70 rokov

Jazz
Foto: Archív - Magda Lošonská-Packová

BRATISLAVA 21. decembra 2016 (WBN/PR) – Najstaršia džezová kapela na Slovensku Alli Jazz Band v tomto roku oslavuje 70 rokov od svojho založenia. Toto výročie si jej členovia pripomenuli na spoločnom stretnutí v Seredi. Pri tejto príležitosti vydali pamäti zachytávajúce celú históriu a životnú púť kapely. Krstným otcom sa stal známy džezový spevák Peter Lipa.

„Som rada, že džezová hudba je stále živá a že si našla cestu aj k súčasnej mladej generácii,“ uviedla speváčka tejto amatérskej skupiny Magda Lošonská-Packová. Členovia kapely na hudbu nezanevreli a pozorne sledujú dnešné spevácke talenty. Už v minulosti podľa M. Lošonskej-Packovej sa totiž zúčastňovali podobných súťaží ako je dnes Superstar. „Vtedy sa takéto súťaže volali prehliadky tanečných a džezových súborov. Mohli sme tak za hudbou vycestovať aj do zahraničia,“ spomína si. Za svoj džezový idol považuje írsku speváčku Ottilie Pattersonovú, ktorej koncert osobne navštívila kapela v roku 1963 v Trnave.

Jazz
Foto: Archív – Magda Lošonská-Packová Foto: Archív - Magda Lošonská-Packová

Skupina Alli Jazz Band aktívne fungovala 56 rokov a 44 dní, na jej úspechoch sa podieľalo počas tých rokov takmer 40 hudobníkov. Získala viaceré medzinárodné ocenenia. „Osobne si vážim striebornú medailu a titul Európska trieda z medzinárodného džezového festivalu v Přerove z roku 1971. V 60-tych rokoch sme prvýkrát začínali nahrávať v televízii a rozhlase, pričom prvého CD sme sa postupom techniky dočkali až po 50-tych rokoch,“ vyznáva sa spevácka legenda Magda Lošonská-Packová.

Jazz
Foto: Archív – Magda Lošonská-Packová Foto: Archív - Magda Lošonská-Packová
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Lipa