Najväčší pitbul na svete váži 80 kg, ešte stále rastie

Najväčší pitbull na svete váži 80 kg, ešte stále rastie
Foto: www.dailymail.co.uk

Bojové plemená psov často vzbudzujú rešpekt už na diaľku. Pre pitbula z amerického mesta New Hampshire, štát Nové Anglicko, to platí niekoľkonásobne. Pes, ktorý dostal meno podľa komiksovového superhrdinu Hulka, je trojnásobne väčší ako typický americký pitbull teriér a hoci je ešte stále šteňa, už teraz váži viac ako dospelý muž.

Priatelí sa aj s deťmi

Najväčší pitbull na svete váži 80 kg, ešte stále rastie
Foto: www.dailymail.co.uk

Hrdí majitelia 80 kilogramového psa Marlon a Lisa Grennanovci patria ku skúseným chovateľom bojových plemien už vyše desať rokov. Hulkovi dôverujú natoľko, že mu bez problémov dovolia hrať sa s ich trojročným synom Jordanom.

„Tieto psy sú veľmi vyrovnané a jemné, sú ako strážne plemená,“ uviedol majiteľ Hulka Marlon Grennan. „Nemyslím si, že je nebezpečné nechať ich hrať sa deťmi – sú takí istí ako ostatné psy. Bez ohľadu na to, o aké plemeno ide, sto percent správania závisí od výchovy,“ dodáva bývalý boxer a majiteľ chovnej stanice Dark Dynasty K9s.

Takmer dve kilá mäsa denne

Hulk, ktorý sa okrem svojej výšky vyznačuje aj veľkou silou, má len 17 mesiacov a ešte stále neprestal rásť. Pravidelne konzumuje výdatnú porciu hovädzieho mäsa, ktorého hmotnosť sa šplhá na 1,8 kg denne. Hulk žije spolu s ďalšími psami na 60 hektárovom ranči. Okrem tuctu pitbulov manželia chovajú aj ďalšie bojové plemená a jednu mexickú čivavu.

O trojročného syna, ktorý denne prichádza do kontaktu s obrím psom, nemá obavy ani jeho matka. „Naše psy prechádzajú náročným výcvikom,“ uviedla 24-ročná Lisa. Hoci si uvedomujú silu psa, svojho syna od neho nikdy cielene neoddeľujú, niekedy mu dokonca dovolia jazdiť na ňom ako na poníkovi.

Najväčší pitbull na svete váži 80 kg, ešte stále rastie
Foto: www.dailymail.co.uk

„Pes Hulkovej veľkosti by mohol poľahky niekoho zabiť, keby bol v nevhodnej situácii v nevhodnom čase,“ priznáva 28-ročný chovateľ. „Sila týchto psov je bezkonkurenčná. Ak by sa zahryzol do niekoho ruky, zlomila by sa ako špáradlo. Nemám však obavy, keď sa ktorýkoľvek z mojich psov priblíži k nášmu synovi. Sú to rodinne založené psy,“ dodal Marlon.

Nevyčísliteľná hodnota

Manželia si s Hulkom vybudovali silné puto. Hoci by ho mohli predať za tisícky dolárov, v blízkej ani v ďalekej budúcnosti to neplánujú.

„O predaji Hulka by som ani len nepremýšľal. Ponúkli mi už 200-tisíc, 250-tisíc dokonca aj 500-tisíc dolárov. Mohli by predo mňa položiť aj desať miliónov a nezobral by som si ich. Ten pes je na nezaplatenie a bodka,“ dodal majiteľ.

www.dailymail.co.uk, www.mirror.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom