Najvážnejšie zranený po nehode autobusu pri Nitre je stále v kritickom stave

Nehoda, autobus, nákladné auto, Nitrianske Hrnčiarovce.jpg.jpg
Zrážka autobusu a nákladiaka pri Nitrianskych Hrnčiarovciach. Foto: www.facebook.com.

Zdravotný stav neplnoletého pacienta s najvážnejšími poraneniami, ktorý bol privezený do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch, je po stredajšej nehode autobusu neďaleko Nitry stále kritický.

Zranených postupne prepúšťajú z nemocníc

Agentúru SITA o tom informoval hovorca nemocnice Ján Baček. Tínedžer je naďalej v umelom spánku a zostáva hospitalizovaný na klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny.

Baček dopĺňa, že piati pacienti, ktorí sú hospitalizovaní na oddelení úrazovej chirurgie, zostávajú v opatere lekárov. V piatok z nemocnice prepustili domov jedného z nich. Ďalší má prísť na rad v sobotu.

Nehoda pri Nitre si vyžiadala 12 obetí

Z nemocnice v Leviciach prepustili v piatok dopoludnia dve zranené pacientky. Pacientky utrpeli pri nehode menej závažné zranenia, v nemocnici strávili dva dni na pozorovaní.

Keďže je ich zdravotný stav naďalej bez akýchkoľvek komplikácií, nemocnica obe prepustila. Informácie agentúre SITA poskytla hovorkyňa skupiny AGEL SK Martina Pavliková.

Nehoda autobusu a nákladného auta naloženého kamennou zmesou si v stredu vyžiadala 12 obetí, z toho päť podľa polície ešte nemalo 18 rokov. Počtom mŕtvych ide o najhoršiu nehodu autobusu na Slovensku od roku 2009.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom