NAKA chytila troch dílerov pervitínu z Lučenca, u jedného našli 100 gramov drogy a tisíce eur (foto)

Pervitín, drogy
U jedného z obvinených našli takmer 100 gramov drogy. Foto: ilustračné, www.facebook.com

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil tri osoby z drogovej trestnej činnosti. V rukách polície skončili aj s drogami počas protidrogovej akcie Tréner v okrese Lučenec.

Ako informuje polícia na sociálnej sieti, išlo o zaisťovacie úkony s cieľom zadržať podozrivých a zaistiť veci dôležité pre trestné konanie.

Obvinení od roku 2018 podľa polície zabezpečovali pervitín a distribuovali ho dílerom a konzumentom. Ich revírom mali byť prevažne okresy Lučenec, Veľký Krtíš, Poltár, Rimavská Sobota, Zvolen, Detva a Revúca.

Doma mal skoro sto gramov pervitínu

„Vykonali sme domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, ako aj prehliadky zadržaných osôb. U jednej z nich sme našli takmer 100 gramov drogy. Išlo o pervitín vysokej kvality a čistoty z ktorého by bolo možné pripraviť 1 900 dávok v hodnote päťtisíc eur. Zaistili sme tiež zariadenia a prostriedky na váženie a balenie drog spolu s 81-tisíc eur v hotovosti, kde máme dôvodné podozrenie, že sú výnosom z drogových obchodov,“ popisuje polícia.

NAKA, díler, pervitín.jpg

Obvinení sú už vo väzbe

Akcia NAKA prebehla za úzkej spolupráce policajtov z Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, ktoré poskytlo tiež kriminalistických technikov a psovodov.

Vyšetrovateľ už obvinil 49-ročného Jána B. z Gregorovej Viesky, 37-ročného Eduarda B. z Tomášoviec a Petra L. z Lehôtky. Sudca pre prípravné konanie vzal všetkých troch do väzby. V prípade dokázania viny hrozí jednému z nich trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov a ďalším dvom tri roky až 10 rokov.

NAKA, díler, pervitín
U jedného z obvinených našli takmer 100 gramov drogy. Foto: www.facebook.com
NAKA, díler, pervitín

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra