NAKA zasahuje v centrále Sociálnej poisťovne, akcia Novinár má súvisieť s Kočnerom

NAKA Národná kriminálna agentúra
Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR.
  • aktualizované 30. júna, 15:40

V centrále Sociálnej poisťovne v Bratislave aktuálne zasahujú príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v rámci akcie „Novinár“. Razia má súvisieť s Marianom K. a jeho údajným nezákonným prístupom do databáz sociálnej poisťovne.

Hovorca Prezídia policajného zboru SR Michal Slivka pre agentúru SITA uviedol, že polícia aktuálne zisťuje o zásahu potrebné informácie. Informáciu ako prvý zverejnil portál Noviny.sk.

Pracovná skupina „Novinár“ prehľadáva priestory s cieľom zaistiť dôkazy. Ako doplnila polícia na sociálnej sieti, tie sú potrebné v súvislosti s nezákonnou lustráciou v systémoch Sociálnej poisťovne. Vyšetrovateľ začal trestné konanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu neoprávneného nakladania s osobnými údajmi.

Hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder pre agentúru SITA potvrdil, že zásah NAKA súvisí s nezákonným prístupom do databáz inštitúcie zo strany Mariana K., ktorý je v súčasnosti neprávoplatne odsúdený v kauze zmeniek TV Markíza a obžalovaný z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

„Môžem potvrdiť, že zásah NAKA súvisí so zneužívaním osobných údajov, ktorého sa mal dopustiť Marian K. Žiadne ďalšie informácie o zásahu však nemáme,“ povedal Višváder pre agentúru SITA. Dodal, že razia na centrále Sociálnej poisťovne stále prebieha a pravdepodobne potrvá do večerných hodín.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Kočner
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra